Європа багатолика: єдина, близька, велика

Нещодавно в Україні відзначали День Європи. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

В нашій бібліотеці, традиційно, поважають державні свята, і цього разу ми не були осторонь. Щоб рухатись вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх європейських сусідів. Українська молодь – за європейський вектор інтеграції держави. Тому наш захід зібрав «майбутніх європейців», учнів 6-го і 8-го класів, які прагнуть зайняти в Європі гідне місце.

Стартували з флешмобу, в якому були задіяні 40 учасників, в тому числі вчителі, бібліотекарі і художній керівник Лиманського Будинку культури № 3. В супроводі гімну Євросоюзу діти вишикувались на площі БК № 3 з літерами, що склалися у вислів «Європа – це дім, де живем я і ти».

Після цього всі перейшли до бібліотеки. Відповідальні класні керівники С. Щербина та Т. Ханьжина неабияк підготувались до заходу. Цікаво, що саме шестикласники показали свої знання про Євросоюз, проводили вікторини і зверталися до восьмикласників за відповідями. Тож, високий рівень знань показали обидва класи.

Бібліотекарі зі свого боку підготували конкурси і вікторини. Наприклад, для 8 класу запропонували двом командам піраміди з книжок із завданням відокремити книжки неєвропейських авторів. Обидві команди самі успішно впорались, хоча ми пропонували їм Інтернет-допомогу. Вікторини були цікавими, та ще й проводили їх з допомогою відеороликів на екрані (використовували проектор), тому із задоволенням переглянули цікавий фільм «Країнами Європи». До такої події ми приурочили виставку-інсталяцію «Література Європи». Читачі ознайомились з нею, з цікавістю розглядали речі – символи країн Європи.

Тож, ми отримали задоволення від того, що наші читачі скористалися можливістю поглибити знання про країни Європи, які входять до складу Європейського Союзу, і зробили висновки: наша держава належить до європейської сім’ї народів і її європейський вибір – безперечний.

Наталя Лясоцька, завідуюча Лиманською бібліотекою № 3.

Залиште свій коментар