Вчителько наша, зоре світова…

20 січня відсвяткувала свій ювілейний день народження Лілія Трохимівна Кравченко, вчителька української мови та літератури, ветеран педагогічної праці. Понад 40 років свого життя вона присвятила навчанню і вихованню підростаючого покоління.

Українка в повному розумінні цього слова. Мила, чуйна, щира, з мелодійним душевним голосом. Як вона вміла захоплювала своєю розповіддю, як вміла повести за собою у світ поезії Тараса Шевченка, Лесі Українки, прози Івана Нечуя­Левицького, влитися в образи Катерини і Кайдашихи.

Упродовж багатьох років передавала свої знання і тепло душі дітям. Її лагідні очі, легку, дружню і дуже щиру посмішку пам‘ятають багато поколінь учнів нашої школи. Лілія Трохимівна дуже душевна і відкрита жінка, яка понад усе любить дітей. Інтелігентна і обдарована особистість. В години особливого натхнення пише вірші. По життєвому шляху не простими дорогами вела її доля, але вона не втратила вчительського вогника і інтересу до дітей.

 Народилася Лілія Трохимівна
20 січня 1929 року у селі Поташенкове Роздільнянського району у родині сільських трудівників. У 1954 році закінчила педагогічний інститут ім К.Д. Ушинського і почала свій трудовий шлях вчителем початкових класів у селищі Ульянівка Кіровоградської області. Пізніше сім‘я повернулась до  Роздільнянського району, де вона продовжила працювати в Шеметівській початковій школі, згодом – в Мільярдівській восьмирічній школі, з 1969 року – вчителем української мови та літератури новозбудованої Буцинівської восьмирічки, з якої у 90­х роках вийшла на пенсію.

Перебуваючи на заслуженому відпочинку, постійно переймається життям школи: як навчаються учні, як працюють вчителі.

Прийміть, шановна Ліліє Трохимівно, у свій славний ювілей найщиріші вітання і слова вдячності за Вашу велику, благородну і невтомну працю. Міцного здоров‘я на довгий вік, на многії літа. Хай доля стелиться добром для доброї людини!

З повагою вчителі і вдячні Ваші учні Буцинівського НВК.

Залиште свій коментар