Не вестися на маніпуляції: в Одесі відкрили VR-інсталяцію «Пропагандаріум»

Інсталяція працюватиме до 31 серпня (щодня, окрім понеділків) з 11:00 до 19:00 за адресою: пров. Чайковського, 14.

Тимчасовий «Музей пропаганди» зібрав найбільш відомі та резонансні зразки кремлівської пропаганди на телебаченні, онлайн-медіа та в соціальних мережах. Там же працюють і єдині у світі лікарі-фейкологи. Вони вимірюють рівень «кисельових» у крові гостей та перевіряють їх рівень медіаграмотності. А завдяки окулярам віртуальної реальності відвідувачі ознайомляться з головними наративами кремлівської пропаганди і порадами, як не вестися на подібні маніпуляції.

«Наша інсталяція допомагає з’ясувати, наскільки критично люди сприймають інформацію та чи легко піддаються на маніпуляції. Вона дозволить відвідувачам сформувати для себе кілька простих принципів розумного медіаспоживання, яке сьогодні є таким же важливим, як і вміння користуватися комп’ютером», – зазначила на відкритті Джиліан Маккормак, директорка Internews в Україні.

Одеса стала третім містом, де відкрився «Пропагандаріум». До цього інсталяція проходила у Краматорську та Києві на фестивалі Atlas Weekend.

«Велика кількість відвідувачів в обох містах та їх реакція на інсталяцію показала, що запит на подібні проекти в суспільстві існує. Люди хочуть стати більш медіаграмотними. І наше завдання – зробити їх такими», – підкреслила Наталя Руденко, старша менеджерка ГО «Інтерньюз-Україна».

Окрім журналістів та одеситів, на відкриття інсталяції завітали і медіа експерти.

Зокрема Павло Колотвін, голова Інституту політичної інформації, зазначив, що в інформаційному просторі Одещини спостерігається позитивна динаміка: журналісти почали приділяти більше уваги питанням медіаграмотності, оскільки розуміють важливість подібних навичок. А викладачка журналістики Дарина Дворніченко зауважила, що лекції з медіаграмотності присутні у навчальних програмах і розвиток цих навичок все більше досліджується в університетах.

Інсталяція проходить у рамках «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Повний фотозвіт з відкриття знаходиться за посиланням.

Facebook-подія: https://www.facebook.com/events/343343946576934/

Залиште свій коментар