Зеленський назвав головний аргумент для розпуску Ради

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що головним аргументом для розпуску Верховної Ради є вкрай низька довіра громадян України до цієї інституції, – повідомляє Укрінформ.

Про це він сказав під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради та лідерами фракцій і груп, на якій йшлося про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення дочасних виборів, повідомили у прес-службі глави держави.

“Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції”, – заявив Зеленський.

Учасники зустрічі також обговорили дату проведення дочасних виборів, зазначили в прес-службі, додавши, що вона залежатиме від того, коли Президент видасть указ про розпуск парламенту.

Також ішлося про скликання позачергового засідання Верховної Ради для ухвалення змін до чинного виборчого законодавства, зокрема щодо скасування мажоритарної системи та зниження прохідного бар’єра до 3%.

Крім цього, на зустрічі порушували питання звільнення українців з російського полону. Зеленський запропонував провести окрему розмову з представниками команди попереднього глави держави з цього питання, поінформували в прес-службі.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський під час інавгураційної промови 20 травня оголосив про розпуск Верховної Ради.

Укрінформ.

Залиште свій коментар