Верховна Рада відмовилась розглядати закони Зеленського

Законопроекти президента Володимира Зеленського про зміну виборчого законодавства не було внесено до порядку денного сесії парламенту, – повідомляє UA NEWS. Верховна Рада не надала належну кількість голосів для їх розгляду.

Зокрема, внесення до порядку денного законопроекту  Зеленського про зміну виборчої системи підтримали всього 92 народних депутати. За внесення президентського законопроекту про публічні закупівлі під час виборів віддали голоси 127 нардепи.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій закрив засідання, зазначивши, що усі питання вичерпані.

Як повідомлялося, Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр для партій на виборах до Верховної Ради до 3% і скасувати мажоритарну систему. У свою чергу, голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що президентським законопроектом про вибори пропонуються закриті виборчісписки.

Нагадаємо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Вони повинні відбутися 21 липня.

Головним аргументом для дострокових виборів є низький рівень довіриукраїнців до парламенту, а юридичною підставою – відсутність коаліції з 2016 року, заявив президент.

За словами представника команди Зеленського, указ президента про розпуск не завадить Раді приймати закони. Оскільки згідно з Конституцією, Верховна Рада складає свої повноваження перед новообраним парламентом з моменту прийняття присяги останнім.

Рішення глави держави про розпуск Верховної Ради буде оскаржено в Конституційному суді.

Автор: UA.NEWS

Залиште свій коментар