Завдяки самопожертві ліквідаторів

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який наша країна відзначає 14 грудня, представники районної та міської влади, небайдужа громадськість, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС вшанували пам’ять загиблих героїв-чорнобильців покладанням квітів до меморіальної плити, що у центрі міста.

Нагадаємо, 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Саркофаг споруджений у найкоротший строк – за 206 днів. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій! Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі – усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб, серед яких були і наші земляки.

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Водночас у житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним, щоб не знищити планету. Тим більше зараз, коли рф в умовах повномасштабної війни використовує наші атомні електростанції в якості ядерного шантажу всього світу.

Ми не повинні цього допустити. Віримо в наші Збройні Сили! Віримо в нашу Перемогу і світле майбутнє нашої країни!

Залиште свій коментар