З 15 лютого в Одеській області діє заборона на вилов камбали (глоси)

У період з 15 лютого по 30 квітня 2019 року триватиме заборона на промисловий та любительський вилов камбали (глоси) у Шаболатському лимані та на ділянці Сухого лиману, в межах Овідіопольського району. Заборону встановлено з метою збереження чисельності цього виду водних біоресурсів під час нересту.

Dилов камбали (глоси) під час нерестової заборони є порушенням рибоохоронного законодавства за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Крім того, порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі 850 грн за кожний незаконно виловлений екземпляр цього виду риби, – повыдомляє Управління Держрибагентства в Одеській області.

Довідкова інформація: Глоса – один з двох видів річкових камбал. Інші назви: річкова камбала балтійська та річкова камбала чорноморська. Має овальну форму та очі з правої сторони. Лівоокі трапляються дуже рідко. Зазвичай 25-30 см довжиною, іноді сягають до 50-60 см. Статева зрілість наступає на третьому році життя. Нерест камбали відбувається в холодну пору року – з лютого по квітень, на глибині 25-40 метрів. Випущена ікра, перед метаморфозом, опускається на дно водойми. Мальки, які вилупилися з ікринок, протягом декількох місяців залишаються біля поверхні, де харчуються дрібними планктонними організмами.

Залиште свій коментар