Як уникнути переохолодження та обмороження!

Роздільнянське районне управління ГУ ДПСС в Одеській області інформує: ЯК УНИКНУТИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ!

Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. Потім з’являються втома, скутість, сонливість, загальна слабкість, людина втрачає здатність самостійно пересуватися. При тривалому охолодженні можливо знепритомніти та втратити свідомість.
При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву. Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру. Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні. Постраждалого з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення. Потрібно дати йому гарячий чай або каву.
Щоб не допустити переохолодження і обмороження, перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь час намагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні. Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження.
Після надання першої допомоги хворого необхідно швидко доставити в лікарню, тому що навіть при незначних переохолодженнях знижуються захисні сили організму, відбуваються зміни в судинах і головному мозку. Лікування наслідків повинно бути професійним.
Бажаємо Вам уважно ставитися до свого здоров’я.

Залиште свій коментар