Директорами не народжуються, а стають!

У ці січневі дні, а саме 5 січня, свій славний 70-літній ювілей відсвяткував Микола Васильович Мартинюк, директор Виноградарського ліцею, добрий фахівець, педагог за покликанням, людина, яка віддала школі понад 45 років життя, з них 44 – на посаді директора, плекаючи покоління за поколінням.

Микола Васильович – талановитий, мудрий і толерантний керівник. Коли пройдено більше, аніж половину життєвого шляху, коли струни душі вже бриніли радістю і смутком, болем і любов’ю, зберегти рівновагу у житті допомагає невгасима енергія душевного тепла, справедливості та надії, яка так глибоко залягла в його душу. Повсякденна копітка діяльність на відповідальній посаді вимагає повної відданості справі, наполегливості, подолання труднощів, високого професіоналізму.

Із честю Микола Васильович заслужив глибоку пошану серед людей, даруючи їм не тільки свої знання і досвід, але й тепло своєї душі.

Директорами не народжуються, а стають! Адже це має бути людина, яка обов’язково вміє доводити почату справу до кінця, яка вірить в успіх і вміє на нього працювати. Саме таким і є наш Микола Васильович, адже директор – це непроста посада, оскільки йому доводиться постійно перебувати під пильною увагою підлеглих, розв’язувати безліч проблем та приймати вагомі і відповідальні рішення.

Завдяки великому оптимізму та відданості своїй справі нерідко Микола Васильович працює ненормований робочий день. Недаремно кажуть: «Якщо будеш активно працювати по 8 годин на день, тебе зроблять начальником, і тоді працюватимеш вже по 12». Саме ця безперервна наполегливість нашого директора принесла йому високий соціальний статус та авторитет серед учнів, батьків, працівників школи, жителів села, колег району.

Микола Васильович закінчив фізико-математичний факультет Одеського державного педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського. У рідній школі працював з 1979 року на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи та вчителем фізики і математики. А з 1980-го – її директор.

За час роботи на цій посаді зарекомендував себе досвідченим, ініціативним, вдумливим керівником, створив творчий, продуктивний мікроклімат, сформував команду однодумців. Стиль керівництва Миколи Васильовича відображає вміння координувати і направляти діяльність педагогічного колективу в позитивне русло під час реалізації поставлених завдань.

Керівник дотримується в роботі дисципліни, вдало делегує повноваження, розподіляє відповідальність між всіма членами в колективі. Миколі Васильовичу властива висока демократичність при прийнятті важливих управлінських рішень. Протягом роботи на посаді показав себе здібним адміністратором та організатором, умілим педагогом. За його ініціативи впроваджуються сучасні інноваційні форми організації навчально-виховного процесу, збережено і удосконалено шкільні традиції.

Завдяки плідній співпраці з місцевою владою, батьківським колективом, благодійниками постійно зміцнюється навчально-матеріальна база школи. Протягом останніх років проведені роботи з енергозбереження будівлі школи, ремонту та естетичного оформлення коридорів та кабінетів, оновлення шкільних меблів. Микола Васильович завжди дотримується педагогічної етики, поважає гідність учнів, педагогів, працівників школи. Директор постійно прагне підвищити авторитет школи не тільки серед жителів села, а й на районному рівні. Дійсно, це керівник, який вболіває за свою справу, прагне до того, щоб про школу відгукувалися не просто як про навчальний заклад, а про той храм науки, в якому б хотілося всім учитися й працювати.

Слово «директор» асоціюється з образом диригента. Будь-яка симфонія або пісня лише тоді буде звучати музично грамотно, хвилююче, коли оркестр діятиме злагоджено, розуміючи не лише кожний рух палички диригента, але й коли останній зуміє прочитати в очах своїх підлеглих радість чи біль, сумнів чи натхнення. Саме тому життєвим кредом Микола Васильович вважає народну мудрість: «Не вчи дерево рости, а створи умови для його росту».

З повагою – колектив Виноградарського ліцею

P.S. На урочистому відзначенні ювілею директора Виноградарського ліцею Миколи Мартинюка з вітальним словом виступили поважні гості. Виконуюча обовʼязки начальника відділу освіти Марина Ніщенко передала вітання від себе особиста та від керівництва Роздільнянської міської ради з нагоди славетної дати. Приєдналися до привітань директор Роздільнянського центру освіти Микола Сухий, директорка Роздільнянського ЗДО «Веселка» Світлана Кирчевська, директорка Старостинської гімназії Наталія Кіріца, директорка Кошарського ліцею Ірина Сазанська, редакторка газети «Вперед» Наталя Буковська

Залиште свій коментар