Як деякі роздільнянські господині сміття викидають

Якщо людина бачить у чомусь проблему, то зазвичай шукає винних серед інших, окрім себе. От для прикладу, проблема сміття в нашому місті. Надходить чимало нарікань серед місцевих щодо забруднених ділянок у різних куточках міста, захаращених спеціально відведених місць для збору сміття. Й насправді, дуже хотілося б модернізації комунальної служби в цьому питанні. Але не завжди екологічний стан нашого міста залежить лише від влади. І те, в якому місті ми з вами живемо, іноді залежить саме від нас.

Спонукав до написання цієї статті один прикрий випадок, який стався напередодні світлого Різдва Христового. Спочатку хочу нагадати слова відомого українського поета Василя Симоненка: «Ти знаєш, що ти — людина? Ти знаєш про це чи ні?..». І саме вони прийшли на думку, коли до редакції надійшли записи відеокамери того, як одна з господинь вирішила залишити свій непотріб біля невеличкого проходу вздовж стадіону «Спартак», майже біля воріт.

Мабуть жіночка, яка забула, що вона – людина, прибравши свої хороми, наготувавши смаколиків, вирішила зібране сміття залишити просто на вулиці в надії, мабуть, що воно комусь там знадобиться…


Читайте також: Ти знаєш, що ти – людина?


Так, воно знадобиться, але собакам, які розтягнуть його, і різнокольорові пакетики розноситимуться по всій вулиці. Мабуть таке поняття у господині для створення більш святкового настрою у місті. Тобто, зробивши затишок у своїй оселі, вона напаскудила в нашому спільному домі, де ми всі з вами живемо – рідному місті Роздільна.

Інша справа, якби поруч не було сміттєвих баків, але ж ні – вони знаходяться буквально у декількох метрах від місця, де був викинутий пакет. Але, мабуть, для цього треба було здійснити неабиякий подвиг, щоб зайти на стадіон та лишити сміття у спеціально відведеному для цього місці. Ні, це мабуть, не в її правилах. Краще, нехай діти, що проходять повз цей пакетик, який обов’язково розірвуть собаки, і оте все дрантя, недоїдки буде розкидано вздовж цього проходу, бачать, що так треба жити, що це норма. Але ж питання: чи насправді ми цього хочемо, чи так ми повинні жити, чи це повинні бачити діти?. А можливо навпаки, створити гідні умови для спільного проживання у чистому, затишному місті, в якому мешкають культурні люди, які дбають про його добробут та процвітання.

В той час, коли одні мешканці, що проживають у цьому мікрорайоні неодноразово прибирали цей прохід, косили траву, щоб зручно було проходити, інші вбачають у цій місцевості інше призначення.


Ще однією «локацією» для збору сміття став занедбаний будинок біля Роздільнянського ліцею № 1, про нього ми вже писали на сторінках газети. Ще в минулому році я, як депутат міської ради, звернулась до керівництва міста та комунального підприємства щодо прибирання території та можливого встановлення сміттєвого баку. Влада відгукнулася одразу, територію було прибрано, однак бак встановити в тому місці неможливо через те, що незручно під’їжджати машині його вивантажувати. Деякий час там було чисто, але невдовзі один за одним почали з’являтися пакетики зі сміттям. І сьогодні – це вже справжнє сміттєзвалище біля навчального закладу міста. Не думаю, що скидають туди сміття жителі, наприклад, вулиць Успенської або Затишної… Це ті, хто проживають поруч, і відео – тому підтвердження. Просто виходить так, що одні намагаються створити затишок, щоб було приємно вийти з хати, пройтися по рідному місту, і все навколо радувало око, у інших же інша мета – хай там як навколо, а у мене чисто, і то, не факт.

Ось так, зовсім неочікувано, але жіночка стала зіркою соціальних мереж. І так буде з кожним. Так, насправді не скрізь є камери відеоспостереження і такі діячі можуть продовжувати свою «креативну» діяльність із забруднення територій. Але ж не в камерах справа, а в самій людині, яка морально не може собі дозволити лишити сміття деінде. Хочеться вірити, що таких людей більше, інакше наше місто перетворилося б на Адіс-Абебе (Ефіопія), або на Даку (Бангладеш), де люди не лише кидають сміття, де їм заманеться, але й потребу справляють просто по дорозі. Та чого далеко ходити – аж у Африку чи Азію! Рашистська недонація у багатьох містах збирає у відро свої випорожнення і виливає з вікна так званих багатоповерхівок… Уявіть собі амбре навколо таких будинків влітку!

Р.S. З метою наведення ладу та прибирання сміття у будинку поруч із ліцеєм № 1, керівництво міської ради та КП «Роздільнянський міський водоканал» запевнили, що там найближчим часом вкотре очистять територію. Крім того, буде встановлено відеокамеру. Тож, усіх бажаючих стати відомими зірками соціальних мереж у номінації, пов’язаній з відомою свійською твариною, яка не дуже полюбляє чистоту, ласкаво просимо! Водночас, не полишаємо надії на людяність та розуміння кожного, що так робити не варто, адже нам тут усім жити і жити хочеться гідно.

Наталія Буковська

Залиште свій коментар