В Україні хочуть заборонити сигарети з капсулою, IQOS та GLO

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким можуть заборонити ароматизовані тютюнові вироби. Зокрема, це стосується сигарет із капсулами та електронних. Документом нардепи хочуть посилити заходи щодо зменшення куріння в Україні.

В пояснювальній записці до законопроєкту №9227 йдеться, що дослідження КМІС показує, що в Україні стрімко зростає вживання новітніх тютюнових виробів, в тому числі й електронних. Так, якщо у 2019 році тільки 1% українців користувалися електронними сигаретами, то у 2022 році цей показник становив вже 7%. Також зазначається, що тютюнові вироби зі смако-ароматичними добавками швидко поширюються саме серед молоді 18-29 років.

Також автори проєкту зазначають, що ароматизовані тютюнові вироби є інструментом заохочення до початку вживання тютюнових виробів. Міжнародні дослідження вказують, що 80% дітей віком 12-17 років, які мали досвід вживання тютюну, починали курити спершу саме ароматизовані тютюнові вироби. Після появи електронних сигарет на ринку України наприкінці 2016 року вперше за 10 років відновилася динаміка зростання вживання тютюнових виробів. Тому законопроєкт №9227 пропонує заборонити оптову й роздрібну торгівлю та імпорт для продажу на території України:

  • новітніх тютюнових виробів з характерним запахом та/або смаком диму (сюди мають потравити айкоси, “гло” та інші електронні цигарки – ред.);
  • новітніх тютюнових виробів, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, таких як фільтр, папір, упаковка, капсула або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак сигарет, тютюну для самокруток або інтенсивність диму.
    Законопроєкт ініціювали десятки народних депутатів. Майже всі з них – з партії “Слуга народу”.

Боротьба з палінням в Україні

З 11 липня 2022 року в Україні набула чинності заборона на паління у громадських місцях. Зокрема, забороняється будь-яке куріння у громадських місцях, зокрема електронних сигарет, нагрівальних пристроїв, кальянів та трав’яних виробів, а в закладах громадського харчування більше не буде зон чи приміщень для куріння.

Порушення закону коштуватиме українцям 51-350 грн штрафу, заклади громадського харчування можуть оштрафувати на суму 3-15 тисяч грн.

Закон також запровадив заборону на продаж неповнолітнім тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння. Продаж ним таких виробів каратиметься штрафом у розмірі 1020 грн, за повторне порушення протягом року покарають штрафом у розмірі 10 200 грн.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар