Змістовно, корисно та доступно

Минулий робочий тиждень у міській раді розпочався із організації та проведення стратегічних сесій з громадського здоров’я: Нові можливості громад, який реалізовується в рамках Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
Це були два насичених дні діалогу між потужними фахівцями-експертами та місцевими представниками галузі охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, правопорядку, громадського сектора та ЗМІ.

Нагадаємо, що Роздільнянська громада – одна з двох громад Одеської області, яка стала частинкою такого масштабного проєкту, реалізація якого розрахована на п’ять років. З метою налагодження партнерства задля розбудови стійкої системи громадського здоров’я координаторами проєкту вже було проведено низку заходів у громаді. Ефективно працює мобільна бригада медиків з вакцинації населення, про що свідчать позитивні відгуки місцевих мешканців.

Нещодавно свої знання у сфері психічного здоров’я поглибили медичні працівники громади та отримали відповідні сертифікати. Крім того, з метою налагодження взаємодії з освітянами заради здоров’я дітей та дорослих була проведена зустріч регіональних експертів з імунізації й громадського здоров’я з освітянами Роздільнянської громади. Координатори проєкту тримають постійний
зв’язок з представництвом громади для напрацювання подальших дій.

Подякував за співпрацю та побажав плідної роботи у дводенній сесії міський голова Валерій Шовкалюк, який завітав на захід. Цього разу в рамках двох стратегічних сесій з роздільнянськими представниками
різних сфер працювали: координаторка проєкту міжнародної технічної допомоги USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Олена Теряєва, фахівець проєкту з психологічного здоров’я Володимир Новохацький, та український вчений в галузі медицини, доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Іван Миронюк.

Фахівці та експерти зробили акцент на можливостях покращити систему здоров’я громади через залучення грантових коштів програми міжнародної допомоги проєкту. Під час заходу говорили про виклики у сфері громадського здоров’я, чинники, які формують здоров’я населення громади, засвоювали основи проєктного
менеджменту та напрацьовували проєктні пропозиції під час групової роботи.

Змістовно, корисно та доступно – саме так підсумували учасники заходу два дні інтенсивної роботи в рамках стратегічної сесії та намітили певні плани на майбутню перспективу.
Роздільнянській громаді є над чим працювати, аби покращити систему громадського здоров’я. Водночас варто пам’ятати, що зміцнення здоров’я суспільства залежить не лише від фахівців у сфері охорони
здоров’я чи представників інших професій, а й від організованих зусиль кожного з нас шляхом ведення активного та здорового способу життя.
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл,  Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.
Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар