В Одесі – “цвіте” море, радять поки не купатися

Через дивне зелене забарвлення морської води, зокрема біля узбережжя Одеси, яке називають “цвітінням” моря, фахівці Мінекології звернулися з закликом до відпочивальників – не купатися й не споживати упродовж найближчих днів свіжу рибу і морепродукти. Про це повідомляється на сторінці Мінекології у Facebook.

“Наразі в прибережній зоні Чорного моря спостерігається надмірний розвиток ціанобактерій, зокрема нодулярії Nodularia spumigena. Ця водорість містить у собі токсин нодулярин, який може викликати алергію у людей. Тому закликаємо в найближчі дні не купатися і не їсти свіжу рибу і морепродукти, зокрема мідії”, – зазначається у зверненні.

Морські біологи вважають “причиною бурхливого цвітіння водорості в цьому році спекотну погоду, яка встановилася наприкінці травня – початку червня, а також рясні дощі, що пройшли в цей же час в регіоні. Через це скид в море води з річок значно посилився, що призвело до падіння солоності і потрапляння в море великої кількості органіки. У поєднанні з практично безвітряною погодою це створило ідеальні умови для розмноження нодулярії”.

На думку фахівців, також впливає на “цвітіння” моря стан очисних споруд, адже “недоочищені стічні води несуть додаткові “вітаміни” для розвитку ціанобактерій”.

Разом з тим, морські біологи не можуть повідомити, коли припиниться “цвітіння”. Усе залежить від погоди. “В ідеалі потрібно похолодання з північним вітром, який підніме на морі хвилі і віднесе заражену нодулярією воду подалі в море, де вода холодніша і солоніша”, – зазначили в Мінекології.

За матеріалами Інтернет-видань.

 

Залиште свій коментар