У Степанівському МНВК відбувся конкурс «Кращий за професією»

Щороку на базі Степанівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату проходить районний міжшкільний конкурс «Кращий за професією». Цей рік не став винятком. 19 квітня, сонячного весняного ранку, привітно зустрічали учасників конкурсу колектив Степанівського МНВК, члени журі та члени батьківського комітету.

У конкурсі брали участь кращі з кращих учнів. Допуск до участі в конкурсі базувався на результатах останнього півріччя, контрольних робіт, заліків та пробних іспитів. Брали участь 57 учнів (з 12 шкіл районну). Перше самостійне рішення в кожної молодої людини – це вибір професії. Він визначає майбутнє життя і цей важливий крок бажано зробити правильно.

Конкурс професійної майстерності – це не лише змагання, але й велика подія в житті кожного учасника. Старанна підготовка до конкурсу сприяє високому рівню професійної підготовки, виховує здібність до нестандартного вирішення поставлених завдань, прийняття самостійного рішення, є можливістю продемонструвати свої знання та уміння з тієї чи іншої професії. Конкурс – це справжнє свято учнівської праці. Змагання проходили серед юних водіїв, операторів комп’ютерного набору та перукарів-модельєрів.

Конкурс з кожної номінації складається з двох етапів: теоретичного та практичного. Учні показали відмінні знання з теоретичного курсу та фахові практичні уміння. Журі було важко визначити кращого, зважаючи на мистецький витвір перукарів, професійні вміння водіїв та операторів комп’ютерного набору.

За кількістю отриманих балів та  рішенням журі перші місця посіли:

Професія «Водій автотранспортних засобів»:

– категорія «С1»  Оліник Костянтин Віорелович ( Степова ЗОШ)

– категорія «В»    Андрієв Михайло Андріевич (Степанівська ЗОШ)

Професія «Оператори комп’ютерного набору»

Оленін В’ячеслав Олександрович ( Яковлівська ЗОШ)

Професія «Перукар»  Кірякова Аліна Олександрівна ( Степанівська ЗОШ)

Другі місця посіли:

Професія «Водій автотранспортних засобів»:

– категорія «С1»  Чернов Павло Олександрович (Кучурганська ЗОШ)

– категорія «В»    Павлін Михайло Юрійович (смт. Лиманське №2)

Професія «Оператори комп’ютерного набору»

Татарінова Анастасія Валеріївна ( Кучурганська ЗОШ)

Професія «Перукар» Пасічник Дарія Сергіївна ( ЗОШ №2 смт. Лиманське)

Треті місця посіли:

Професія «Водій автотранспортних засобів»:

– категорія «С1»  Сангимуродов Андрій Файзулхусейнович ( Щербанська ЗОШ)

– категорія «В»    Возна Юлія Сергіївна (Роздільнянська ЗОШ №3)

Професія «Оператори комп’ютерного набору»

 Черпакова Аксенія Олександрівна ( Яковлівська ЗОШ)

Професія «Перукар» Коровіна Анна Олександрівна ( Роздільнянська ЗОШ № 3)

Журі відмітило, що високу майстерність в номінації:

  • категорія «С1» показали: Шульц Едуард ( Розільнянська ЗОШ №2), Чебишев Сергій ( ЗОШ № 2 смт. Лиманське), Слюсаренко Олександр ( Степова ЗОШ);
  • категорія «В»: Чорна Дар’я (Роздільнянська ЗОШ №3), Шпилька Дмитро (Роздільнянська ЗОШ №2), Шумейко Микола (ЗОШ № 2 смт. Лиманське), Гулько Назар (Роздільнянська ЗОШ №3),Замниборщ Олександр (НВК №1 м. Роздільна);
  • «Оператори комп’ютерного набору»: Кузьміченко Юлія (Степанівська ЗОШ), Гринчак Дмитро ( Степова ЗОШ), Столяр Олександр (Роздільнянська ЗОШ №3), Булавка Кирило (Кучурганська ЗОШ);
  • «Перукар»: Іванова Ольга (НВК №1 м. Роздільна), Міхова Людмила (НВК №1 м. Роздільна), Грицило Ірина (Степова ЗОШ), Бундаш Людмила Кучурганська ЗОШ), Геркогло Аліна ( Кучурганська ЗОШ).

Найкращі були нагородженні медаллю і стрічкою «Кращий за професією», грамотами та сувенірами.

Називаючи імена переможців не можна не назвати імена тих викладачів та майстрів виробничого навчання, які підготували цих юних фахівців. З підготовки водіїв:  Левченко О.В., Будніченко Л.П., Щарпацький Я.М., Осадчий В.М., Пономаренко В.О., Кисляк В.А.; з підготовки «Перукар»: Олєйник В.М., Будніченко Л.О., Мірончук А.І. та з підготовки «Оператор комп’ютерного набору» – Чабан К.О. Велика шана цим людям які мають відмінні знання, фахові уміння, чуйне  серце і піклуються за підростаюче покоління.

Справедливо говорять: «Письменник живе у своїх творах, хороший художник – в своїх картинах, а хороший вчитель в спогадах і поступках своїх випускників…»

В цьому році конкурс «Кращий за професією» юних «Операторів комп’ютерного набору» проводився за новими комп’ютерами та в новому капітально відремонтованому кабінеті на ремонт якого було делеговано 116 тисяч гривень Степанівською сільскою радою.

Плине час, минають роки, вже 39 років, що року змінюються прізвища переможців, вони стають дорослими, самі батьками. Вже їх діти, а де-кого і внуки навчаються у Степанівському МНВК і отримують фахову підготовку з тієї чи іншої професії. Багато учнів з вдячністю згадують свої шкільні роки та навчання в МНВК: пишуть, телефонують, приїздять…

Де яким учням здобута професія в МНВК стала їх основною або споміжною професією на все життя, а де-які зрозуміли що у них інше покликання в житті.

Через декілька тижнів всі учні 11 класів складуть кваліфіковані іспити в школах та іспити в МНВК. Роз’їдуться, розлетяться, розійдуться їхні дороги, у кожного своє покликання, своя доля…

Удачі Вам, шановні випускники! Здоров’я і хай посміхається Вам доля, хай над головою завжди буде мирне небо і ласкаво зігріває Вас сонечко, хай збудяться Ваші мрії. І не злим тихим словом згадуйте свою ранню юність, навчання в школі, навчання в МНВК!

Директор МНВК  Будніченко Л.П.

Голова Батьківського комітету  Маклахова М.М.

P.S. Детальніше у друкованій версії газети “Вперед”.

Залиште свій коментар