Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей

Історія цього свята бере свій початок з 1925 року, коли у Женеві представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей». На цій конференції учасниками було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, для того, аби привернути увагу до проблем дитинства.

Відзначати це свято 1 червня було вирішено в 1949 році. Саме в той час у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення заснувати міжнародний День захисту дітей. Основною причиною такого рішення була необхідність привернути увагу до того, що після Другої світової війни багато дітей по всьому світу залишилися сиротами, без даху над головою, їжі і з різними захворюваннями.

Вперше цей день відсвяткували в 1950 році. Україна приєдналася до країн, які відзначають свято захисту дітей в 1998 році – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу «Про день захисту дітей». Сьогодні головною ціллю свята є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми.

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думок і віросповідання, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного, психологічного насильства та від експлуатації дитячої праці.

Колектив Роздільнянського МЦ вітає всіх зі святом бажає, щоб не на словах, і не раз в рік ми згадували про права дітей, а щодня переймалися їхніми радощами й болями. Адже те, що ми вкладаємо в дитину з перших днів її життя — любов, справедливість, чесність, милосердя, — повернеться до нас сторицею. Нехай наші сини й доньки довше залишаються дітьми – наївними, безтурботними і веселими. Нехай небо над головою у всіх нас завжди буде мирним, а кожен новий день наповнений добром. Бажаємо усім батькам мудрості, ніжності і терпіння. Не забуваймо, що саме ми – дорослі відповідальні за щасливе і безпечне дитинство усіх дітей!

Роздільнянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Фото з редакційного архіву

Залиште свій коментар