РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОН: прагматичні, чесні, роботящі

У м. Роздільна відбулась робоча нарада, під головуванням Алли Стоянової, директорки Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА, “Актуальні питання агросектора Одещини”. Головними темами стали: бронювання, оподаткування, державна підтримка.

Голова районної військової адміністрації Сергій Приходько на початку зустрічі навів ключові показники району та зазначив: “У другу посівну воєнного часу аграріями Роздільнянського району планується посіяти 57,5 тис. га ярих культур, із них  16,8 тис. га зернових та зернобобових культур (яра пшениця ­ 2000 га, ярий ячмінь ­ 2700 га, горох ­ 1450 га, кукурудза ­ 8200 га та інші культури) і 40 тис. га соняшнику. Станом на сьогодні сільгосппідприємствами району вже засіяно 2677 га ярих культур, зокрема: ярого ячменю – 1647 га, гороху – 1030 га, гірчиці ­ 60 га, коріандра ­ 260 га, льону ­ 50 га. Тривають роботи щодо підготовки ґрунтів та внесення добрив. На сьогодні вже підживлено 14 тис. га озимих культур. Підготовка сільськогосподарської техніки для збору врожаю ­ майже на завершальному етапі. В районі під урожай 2023 року засіяно озимих зернових культур на площі 65,0 тис. га”.

Участь у зустрічі взяв ректор Одеського державного аграрного університету Михайло Брошков, який надав інформацію щодо сучасних можливостей агроосвіти.

Алла Стоянова зазначила, що в Україні триває посівна кампанія. «Наші аграрії попри виття повітряної тривоги роблять все для отримання майбутнього врожаю, розуміючи, що інакше не лише Україні, а й багатьом іншим країнам світу, до яких експортується наша продукція, може загрожувати голод. У нас зараз два фронти, де ми повинні здобути перемогу: військовий та економічний. На військовому наші найкращі трактористи стали відважними танкістами. Комбайнери, механіки, водії взяли до рук зброю, щоб захистити свої родини, своїх дітей, свою Батьківщину. Прості роботяги роблять власноруч нашу перемогу. А на економічному фронті ми з вами забезпечуємо тил. Перекувати мечі на орала ­ це сьогодні, мабуть, найзаповітніша мрія не лише кожного українця, а й будь­-якої людини на планеті. І ми зробимо це! Діємо разом заради перемоги!”.

Джерело: Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА

Залиште свій коментар