Роздільнянців закликають стати донорами крові та врятувати чиєсь життя

В зв’язку з карантинними обмеженнями в Україні зменшилась кількість запасів донорської крові. Як зазначив Центр громадського здоров’я  донорство крові є важливою частиною системи охорони здоров’я кожної країни і його не можна переривати навіть в умовах карантину.

Роздільнянська районна  державна адміністрація звертається до  донорів та небайдужих  людей долучитись до неймовірно важливої справи! Здати  кров  та  рятувати чиєсь життя.

Кожного вівторка та середи з 08.00 по 15.00 години на 4 поверсі у відділі переливання крові КНП СВТГРР “Роздільнянська центральна районна лікарня” (м. Роздільна, вул. Європейська,1) можна взяти участь у переливання крові з метою поповнення її запасів.

Донором може стати особа віком від 18 років і вагою від 50 кілограмів, що не має протипоказань.

Щоб здати кров, при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Донори оглядаються лікарем і проходять безкоштовне лабораторне обстеження: клінічний і біохімічний аналіз крові, а також аналіз крові на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С (кров для обстеження на ці аналізи береться під час здачі крові).

Законодавство України передбачає звільнення донора від роботи в день здачі крові і на наступний день зі збереженням зарплати за цей час.

Як підготуватися до здачі донорської крові:

  1. Виключити прийом лікарських препаратів: антибіотиків – за 14 днів, анальгетиків і саліцилатів – за 10 днів.
  2. Виключити прийом алкоголю – за 48 годин.
  3. Виключити з раціону смажене, гостре, солоне, копчене, молочні продукти, яйця, масло, банани і шоколад – за 15 годин.
  4. Виключити куріння – за годину до і після здачі крові.
  5. У день здачі крові (плазми) рекомендується легко поснідати – солодкий чай, компот, хліб, сухарі, варення, відварні крупи, риба, овочі (крім моркви і буряка), фрукти (крім бананів і цитрусових).

 

 

 

Залиште свій коментар