29 квітня Кабмін розгляне питання щодо відкриття ринків

27 квітня Міністерство охорони здоров’я визначилося з умовами, яких повинні дотримуватися продовольчі ринки для роботи на карантині, – повідомляє “Українська правда”.

Правила розробили МОЗ та Мінекономіки, вони передбачають:

– працівники, продавці і відвідувачі ринку повинні бути у захисній масці або респіраторі і мають проходити температурний скринінг;

– на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;

– на 10 квадратних метрах повинен бути один покупець, не більше;

– контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;

– в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;

– не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.

Також є умови для продавців: щонайменше 3 метри відстані між їхніми робочими місцями та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.

Працівники ринку мають інформувати відвідувачів про встановлені обмеження та про профілактику коронавірусу, а також контролювати виконання цих вимог і оперативно усувати порушення.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко спершу дозволив роботу ринків під час карантину, а потім скасував свою постанову, з 14 квітня робота ринків знову заборонена.

Днями президент Володимир Зеленський підтримав відкриття ринків уже з 1 травня, до закінчення карантину.

Питання щодо відкриття понад 280 ринків розглянуть на засіданні уряду 29 квітня.

У зв’язку з актуальністю питання відкриття ринків для нашого міста сьогодні, 28 квітня, відублася зустріч голови РДА Сергія Приходька, міського голови Валерія Шовкалюка та в.о. голови Держпродспоживслужби в Роздільнянському районі Олега Гнисюка з підприємцями, які працюють на місцевому ринку. До їх відома довели розроблені Кабміном санітрані вимоги, а також присутні відзначили, що для відкриття продовольчого ринку в нашому місті потрібно рішення Кабміну.

Залиште свій коментар