Протягом трьох днів роздільнянські рятувальники ліквідували 8 пожеж

Протягом 25-27 липня 2019 року роздільнянські рятувальники ліквідували 8 пожеж – сухої трави, чагарників та стерні на полях

 За прогнозами Українського Гідрометцентру, на території Одеської області і надалі переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Імовірність виникнення пожеж у природних екосистемах Роздільнянського району, надзвичайно висока.  Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву, чагарники та сміття, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Протягом, 25-27 липня 2019 року через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб на території Роздільнянського району спалахнуло 8 пожеж сухостою на загальній площі понад 5 Га. Три пожежі виникло на території Кам’янської (3,5 Га) сільської ради, два загорання на території Єгорівської (1,5 Га) сільської ради та по одній на територіях – Старостинської (1 Га) та Яковлівської (0,005 Га) сільських рад та Роздільнянської (1 Га) міської ради.  

Так, 25 липня 2019 року о 17:15 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Ангелівка горить господарська будівля та суха трава. Територія належить Яковлівській сільській раді.

На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Годину знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідували пожежу у господарській будівлі та сухої трави на площі 500 м². Вогонь знищив господарську будівлю на площі 30 м² та сіно, яке у ній зберігалося, вагою 2 тонни, врожаю 2019 року.

Загиблих та постраждалих – немає. Причина пожежі – встановлюється.

І цього ж дня, о 18:55 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що біля с. Єлизаветівка, дачний масив «Літератор» палає суха трава та надвірні споруди. Територія належить Єгорівській сільській раді.

На місце виклику було направлено 2 пожежно-рятувальних відділення: ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки та ДПРЧ №7 м. Одеси у складі 7 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки.

За три години роздільнянські та одеські рятувальники ліквідували пожежу сухої трави на площі 500 м². Вогонь знищив три надвірні споруди на площі на загальній 49 м².

Загиблих та постраждалих – немає. Причина пожежі – встановлюється.

26 липня 2019 року о 8:02 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що біля с. Володимирівка горить суха трава. Територія належить Кам’янській сільській раді.

Через 9 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Годину, 15 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідували пожежу стерні на полі на площі 1,5 Га.

І цього ж дня, о 13:36 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що межами с. Єгорівка горить суха трава. Територія належить Єгорівській сільській раді.

На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення: ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. За півтора години роздільнянські пожежні ліквідували пожежу сухої трави на площі 1,5 Га.

26 липня 2019 року о 18:52 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Нові Чобручі горить суха трава. Територія належить Старостинській сільській раді.

Через 6 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. За 47 хвилин роздільнянські пожежні ліквідували пожежу сухої трави та сміття на загальній площі 1 Га.

І цього ж дня, о 20:41 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що межами с. Матишівка горить суха трава. Територія належить Кам’янській сільській раді.

На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення: ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. За 69 хвилин роздільнянські пожежні ліквідували пожежу стерні на полі на площі 1 Га.

27 липня 2019 року о 14:26 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Матишівка горить суха трава та чагарники. Територія належить Кам’янській сільській раді.

Через 7 хвилин на  місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 5 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. За 28 хвилин роздільнянські пожежні ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 1 Га.

І цього ж дня, о 18:27 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у районному центрі на вул. Транспортна горить суха трава. Територія належить Роздільнянській міській раді.

Через 7 хвилин на місце виклику прибуло пожежно-рятувальне відділення: ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 5 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. За 41 хвилину рятувальники ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 1 Га.

Загиблих та постраждалих в усіх 8 пожежах – немає.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області.

Залиште свій коментар