Роздільнянські правоохоронці звертаються до власників мопедів

Роздільнянські правоохоронці звертаються до власників мопедів та  нагадують, що водії мопедів є повноправними учасниками дорожнього руху та повинні дотримуватися необхідних вимог, зазначених в Правилах дорожнього руху України.

Згідно п.1.10. Правил дорожнього руху України мопед — це двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об’ємом до 50 куб або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Отож, відповідно до українського законодавства, мопеди мають бути зареєстровані як транспортні засоби, а водій повинен мати посвідчення водія категорії «А1». Наявність інших категорій не дає права на керування мопедом. Отримати таке посвідчення можна після проходження навчання з 16 років. (п. 24. 2. ПДР)
Якщо ж їздити на мопеді без посвідчення водія відповідної категорії, то це є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність, передбачена ст. 126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обов’язковим є і наявність мотошолома, як у водія так і у пасажира мопеда (п. 5.2.б. ПДР України), який повинен бути застібнутий. Відповідальність за порушення вимог цього пункту ПДР України передбачена ч. 5 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Мопед, повинен бути зареєстрований власником в органах територіальних сервісних центрів протягом 10 діб з моменту придбання, митного оформлення чи переобладнання та ремонту (п.30.1. ПДР України). Крім того, мопед повинен містити номерний знак відповідного зразку (тип 3-1), який розміщується на спеціально відведеному місці (п. 30.2. ПДР України). За порушення цих правил законодавством України передбачена адміністративна відповідальність, передбачена ч.6 ст. 121 кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також правоохоронці звертають Вашу увагу щодо обмеження швидкості руху мопедами в населеному пункті, а саме не більше 50 км/год (п. 12.4. ПДР України), а за межами населеного пункту до 60 км/годину (п. 12.6.в. ПДР України).

Шановні водії, будьте взаємно ввічливими на дорозі та дотримуйтесь правил дорожнього руху!

Роздільнянський ВП ГУНП в Одеській області.

 

 

Залиште свій коментар