Про Великдень, пожежі та допомогу самотнім пенсіонерам в умовах карантину

Дорогі жителі Роздільної та району!

В умовах карантину знову звертаюся до вас у такому форматі. Як і обіцяв, інформую вас щодо ситуації з коронавірусом та іншими проблемами, яких сьогодні багато.
Більшість з вас бачили страшні новини із Чорнобильської зони та інших регіонів України, які потерпали від пожеж. Не обійшло таке лихо і нас – минулого тижня двічі горів лісовий масив біля Єгорівки. Будучи на місці події, я особисто переконався в тому, як біда може об’єднати людей. Хочу подякувати всім, хто долучився до тушіння лісу – пожежникам з Роздільної та Одеси, керівництву СТОВ “ІВА”, в особі Юрія Мулєнкова, директору Єгорівського комунального підприємства Андрію Южиці, працівникам Роздільнянського лісництва та небайдужим місцевим мешканцям. Спільними зусиллями нам вдалося загасити полум’я. За попередніми підрахунками постраждало 10 гектарів лісових угідь. Причини пожежі встановлюються, але хочу закликати мешканців Роздільнянського району – обережно поводьтесь з вогнем! Бережіть себе та природу!
Також хочу довести до відома громадян, що триває ремонт дороги від села Сухе до Роздільної. Вона підсипається жорствою та щебнем. Роботи виконує ТОВ «Меркурій-1». Враховуючи те, в якому жахливому стані була ця дорога, вже можна відчути значне покращення на деяких її ділянках.

Часи зараз дійсно непрості. І наша небайдужість та допомога одне одному відіграють важливу роль. Сьогодні ми піклуємось про тих, хто особливо цього потребує. Протягом квітня працівниками районної державної адміністрації доставляються продуктові пакети найбільш незахищеній категорії населення району. Таку ініціативу запровадила національна мережа продуктових магазинів АТБ спільно з Міністерством соціальної політики. Отримають такі пакети більше півтори тисячі одиноких пенсіонерів та люди з обмеженими фізичними можливостями не лише в місті, а й по району.
До цієї доброї справи долучився і директор роздільнянського продовольчого ринку “Жан” Юрій Драгомиров. Він додатково сформував ще 10 подібних пайків для одиноких пенсіонерів у місті.
Щиро вдячний адміністрації “АТБ” та продовольчого ринку за добру справу. Вірю, що їх вчинок стане добрим прикладом для інших підприємців міста і району.
Також зазначу, що ринки Роздільнянського району, як і по всій Україні, припиняють свою роботу до особливого розпорядження. Я розумію, що ці міри призведуть до невдоволень серед громадян, однак ми ВИМУШЕНІ виконувати накази вищих органів влади.
Та одним із найважливіших питань сьогодні залишається підготовка до святкування Великодня. Днями за моєї ініціативи була проведена робоча зустріч із священиками Роздільнянського району.
Щоб мешканці району могли провести свята без ризику заразитися коронавірусом, ми разом з духовенством розробили алгоритм проведення цих днів. Основні вимоги періоду карантину залишаються незмінними:
– суворе дотримання дистанції між прихожанами, які не зможуть втриматися від освячення пасок, – не менше двох метрів,
– обов’язкове носіння масок та дотримання заходів гігієни.
Наголошу, що в приміщенні храму повинно перебувати не більше 10 осіб: це настоятель та священнослужителі, які здійснюють обряд богослужіння. Водночас підкреслю, що такі заходи не дають жодних гарантій. ЄДИНЕ, що може точно вберегти вас та оточуючих від зараження коронавірусом – ЦЕ ПЕРЕБУВАННЯ ВДОМА. Ми не можемо заборонити вам іти до церкви на Великдень, але переконливо рекомендуємо утриматися від цьогорічних церковних церемоній. Це, в першу чергу, ваша безпека.
Тому закликаю вас до молитви вдома. Давайте будемо вчитися на чужих помилках, щоб не допускати власних.
Для того, щоб кожен бажаючий міг слідкувати за пасхальними урочистостями з дому, редакцією газети «Вперед» на офіційній сторінці у Фейсбук буде організовано онлайн трансляцію богослужіння зі Свято-Миколаївського храму міста Роздільна. Чому саме в цій церкві? Тому, що практика показує, що тут збирається найбільша кількість прихожан.
За дотриманням всіх необхідних вимог карантину під час святкування Великодня слідкуватимуть працівники поліції.
Вірю, що разом ми не впустимо страшний вірус до Роздільнянщини. А він зовсім поруч – у Біляївці, Теплодарі, Подільську… Наш район сьогодні гідно тримається саме завдяки ВАШІЙ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
Вітаю вас усіх із прийдешніми великодніми святами. Здоров’я вам, міцнішого за будь-які віруси, божої благодаті та мирного блакитного неба всім нам.
Пам’ятайте, вірус сам до вас не прийде, йому потрібні ваші ноги!
Бережіть себе та оточуючих.

Сергій ПРИХОДЬКО,

голова Роздільнянської РДА

Залиште свій коментар