Про освітні та медичні потреби

15 ЛИСТОПАДА заступник голови районної ради Сергій Крилов, спільно з директором КУ «Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти» Миколою Сухим, інспектором з технічного нагляду Іваном Бевзенком та представником підрядної організації, що виконує ремонтні роботи в навчальних закладах, відвідали з робочим візитом с. Калантаївка.

Основним з нагальних питань цього населеного пункту є забезпечення дошкільною освітою дітей, які проживають на території сільської ради. На зустріч з ними завітали Калантаївський сільський голова Валентина Косовська, директор місцевої школи Наталя Фефілова, представники педагогічного колективу, батьки учнів та інші небайдужі жителі села. На жаль, не всі батьки п’ятирічок прийшли на зустріч.

Насамперед, усі направилися до будівлі колишнього дитячого садка, який працював у Калантаївці 22 роки тому, аби оглянути її стан. Присутні на цій зустрічі представники села та школи вболівають за цю будівлю і прагнуть не допустити її подальшої руйнації. Тим більше, що, за словами вчителів, НВК на базі школи організувати немає можливості через відсутність приміщень, які можна було б переобладнати під дошкільну групу. Натомість колишня будівля дитсадка, за умови ремонту, якраз підходить для цієї справи.

Фахівці з ремонтних робіт відзначили, що відновити колишній дитсадок можна, але потрібно велике фінансування. Заступник голови районної ради Сергій Крилов поінформував, що в районному бюджеті такої суми на сьогодні немає, і виконання повного комплексу робіт, необхідного для запуску хоча б однієї групи НВК, може розтягнутися на кілька років. Не факт, що кошти знайдуться, а для облаштування групи потрібно повністю відремонтувати принаймні половину приміщення.

Позиція присутніх педагогів та жителів села виявилася досить рішучою і вони висловилися категорично проти будь­яких робіт у цьому напрямку в школі, відзначивши, що готові почекати. Першочергово, на їхню думку, варто зробити дах у колишньому дитсадочку та вставити вікна, що дозволить зберегти будівлю, а далі продовжувати ремонтні роботи для відкриття дошкільної групи. Сільський голова Валентина Косовська зауважила, що сільська рада готова співфінансувати роботи, але суму визначатимуть на сесії сільської ради, виходячи з надходжень бюджету. Вона допустила, що до півмільйона гривень можуть бути виділені. Але потрібна фінансова підтримка районної та обласної рад.

Аби ініціювати питання фінансування перед районними та обласними обранцями, заступник голови районної ради Сергій Крилов наголосив, що будівля має перебувати на балансі районної ради, чого наразі немає, як і технічної документації в сільській раді на неї. Тому за результатами дискусії та жвавого обговорення найперше намітили доручити фахівцям виготовлення технічного паспорта.

­ Після цього питання щодо прийняття будівлі колишнього дитячого садочка с. Калантаївка можна буде виносити на розгляд постійної профільної комісії. У разі позитивного схвалення – далі на сесію районної ради і, якщо будівлю приймуть на баланс, врахувавши потреби калантаївської малечі в дошкільній освіті, районною радою ініціюватимуться подальші розрахунки щодо вартості ремонтних робіт та звернення до вищих органів влади і депутатів всіх рівнів з метою пошуку їх фінансування, ­ зауважив заступник голови районної ради.

 Після обговорення питання дошкільної освіти в Калантаївці делегація з району, керівництво сільської ради та небайдужі жителі села вирушили до амбулаторії сімейної медицини, будівля якої знаходиться в поганому стані. На стелях тріщини, ремонтувати які, за словами медперсоналу, на чолі із завідуючою Тетяною Мачульченко, немає сенсу, бо руйнація все одно продовжиться через неякісне будівництво амбулаторії свого часу. Як варіант, колектив пропонує придбати будинок у селі з усіма необхідними комунікаціями в доброму стані, аби розташувати в ньому АСМ. Сільський голова Валентина Косовська та заступник голови районної ради Сергій Крилов оглянули один з можливих для придбання будинків, та питання ще вивчатиметься у зв’язку з ціновим аспектом даної справи. Також наразі ведуться ремонтні роботи в будівлі органу місцевого самоврядування с. Калантаївка з облаштуванням пункту медичної допомоги в одній з кімнат.

НАСТУПНИМИ пунктами даної робочої поїздки стали колишня друкарня в Роздільній та ЗОШ с. Степанівка. До огляду приміщення колишньої друкарні долучилися представники апарату районної ради, адже розглядалося питання стосовно подальшої долі будівлі. Зокрема, обговорили, наскільки можливо облаштувати тут центр інклюзивної освіти та перевести КУ «Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти». Проте одностайної думки поки що не дійшли, інші варіанти переобладнання будівлі також розглядаються.

У Степанівській ЗОШ заступник голови районної ради Сергій Крилов та директор КУ «Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти» Микола Сухий зустрілися з директором цієї школи Марією Загребельною та представниками підрядної організації, що займалася встановленням металопластикових вікон у навчальному закладі. Всього замінили 136 старих вікон на нові. Марія Паліївна відзначила, що вдячна за виконану роботу і нарікань не має. Відтепер для школи актуальним є питання облаштування подвір’я, хоча б найпроблемнішої його ділянки для початку.

Наш кор.

 

Залиште свій коментар