“Храму” мистецтва – 60

У ці осінні дні жителі с. Кам’янка відзначили 60-річний ювілей Будинку культури. За ці роки багато чого змінилося, але разом з тим, дещо залишилося незмінним – це любов до української пісні, рідної мови. За 60 років БК був свідком багатьох добрих і цікавих подій. Він залишається улюбленим місцем дозвілля жителів села, де панує атмосфера щирості, доброзичливості. Багато хто пройшов тут школу творчості, а вже сьогодні сюди приходять їх діти, внуки. В фойє БК була облаштована фотовиставка «Від минулого до сьогодення», де гості мали можливість побачити світлини відкриття БК та багатьох подій з його життя. Багатьох зацікавили музичні інструменти, що також знаходились поруч, на яких грали в 70-80 роках.

З вітальною промовою до присутніх звернувся Кам’янський сільський голова Микола Петровський, який побажав колективу БК процвітання, злагоди, нових талантів і творчих досягнень, а також зауважив, що у 2020 році за рахунок сільської ради буде оновлено дах та фасад БК. Низку поздоровлень продовжили Заслуженний працівник культури України Наталя Пояцика і виконуюча обов’язки начальника відділу культури і туризму РДА Марина Павлюченко та побажали учасникам художньої самодіяльності постійного прагнення приносити людям радість, пропагувати найсвятіше, що є в народу – його традиції.

А далі на глядачів чекала історична подорож сторінками творчого життя закладу. Ведучі свята Альона Токар та Олена Кіленко згадали всіх, хто у різні роки очолювали БК – Олександр Косовий, Леонід Лобазов, Ганна Дурнєва, Леонід Баландін, Іван Бас, бурними оваціями вся глядацька зала привітала Валерія Гілку, який понад років служив її величності Культурі, Наталію Пилипенко.

При БК працювали гуртки художньої самодіяльності: хоровий, під керівництвом Раїси Гілки, вокально-інструментальний – Любові Столбової; чоловічий ансамбль у складі: Павла Барановича, Володимира Константинова, Миколи Єремєєва, Олександра Голосюка, Володимира Назароя, Віталія Стойка, Андрія Єфремова, соліст – Олексій Сутнер; жіночий ансамбль – Олена Голошумова, Галина Бондаренко, Ольга Мізінова, Наталія Гаращенко та солістка Людмила Овсяннікова; театральний – Віра Ковач.

На сцені Будинку культури пройшли урочисті реєстрації шлюбу, які проводили Марія Алєксєєва, Марія Мазило, Надія Осипова, Віктор Возіян, Жанна Тарасенко.

У 1983 році Любов Столбова привела в Кам`янський БК 13-річну дівчинку Олену Архангородську з піснею «Мамині очі». Ця зустріч з глядачем і сценою стала доленосною. І ось з 2017 року нашим Будинком культури керує відповідальна людина Альона Соболь.

Чудову концертну програму підготував творчий колектив “Калина” (Олена Соболь, Тетяна Заремба, Альона Токар, Олена Сутнер, Анастасія Заслоцька, Лариса Іларіонова, Людмила Пиляєва, Марія Чеботар, Валентина Станілова, Олександр Соболь). Глядачі не шкодували аплодисментів для своїх артистів, котрі вітали їх зі сцени піснями, запальними танцями, гумористичними сценками. Концерт, який вразив своїм розмахом, високим професійним рівнем, творчими номерами, ще довго залишиться в пам’яті жителів села.

  

Олена ТОКАР, бібліотекар Кам’янської сільської бібліотеки

Залиште свій коментар