Один  шлях, одна мрія, схожа доля

Два гордих волелюбних народи, дві країни зі складною нелегкою долею, поєднаних одним прагненням до незалежності – Україна та Польща.  Тривалим, тернистим був шлях до омріяної мети у нашої сусідки, яка 11 листопада цього року відзначатиме 100-річний ювілей своєї незалежності, час аналізу, здобутків і долання перешкод. Україна ж іще на цьому шляху.

Мільйони українців нині прагнуть отримати у Польщі роботу, де і заробітки вище, і рівень життя кращий, а європейські цінності набрали реального втілення. Роздільній пощастило. Наша країна-сусідка через своє консульство в Одесі, за посередництва Римо-Католицької церкви “Божого милосердя”, яка поширюється на кілька районів в особі настоятеля о. Яна (Даргевича), місцевого товариства польської культури ім. св. Іоанна Павла!! (президент Вікторія Щербакова) час від часу надають відчутну допомогу нашим співгромадянам. Реально працюють кілька різних програм, схвалених сенатом Польщі у галузі культури, освіти, медицини тощо. Ось і минулої неділі у храмі відбувалась урочиста літургія, в якій взяли участь консул республіки Польща в Одесі Анджей Шмітке, експерт Європейської місії в Україні Мирослав Буздиган, пані Катажина Коромінас з Польської гуманітарної команди. На святкову службу у храмі, поєднану з урочистостями на честь наступного свята 100-річного ювілею незалежності сусідньої республики запросили Роздільнянського міського голову Валерія Шовкалюка. Справжньою окрасою закладу став яскравий виступ широко відомого творчого колективу з Польщі Жегестовська Буковина у складі однієї родини: п,ятеро дорослих і тринадцятеро дітей. Також прибуло багато гостей з за кордону.

Дуже знаковим був виступ Анджея Шмітке, зокрема такі слова: “Ми сусіди, у нас багато спільного у мові, культурі та традиціях. Україна дуже близька Польщі і ми бажаємо їй якомога швидше доєднатися до європейської родини. Саме з цієї метою допомагаємо і допомагатимемо вам, адже головне, до чого прагне людство – це мир”.

Тамара КАЛАШИНСЬКА

 

Залиште свій коментар