І не буде переводу українському народу

На свято Покрови Пречистої Богородиці наша країна відзначає День українського козацтва, а від 14 жовтня 2014 року, згідно з указом Президента України, ми відзначаємо ще День захисника України.

Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, яка здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Важко переоцінити і те, що зараз відбувається на Україні, а саме подвиги наших українських солдат, воїнів, чоловіків, які на даний момент захищають суверенність та незалежність Батьківщини. Саме тому це свято таке важливе та актуальне сьогодні.

Хочеться сказати, що ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО.

У Бурдівській ЗОШ теж стало традицією проводити День козацтва, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання – відроджувати й примножувати наші традиції. І цей рік не став винятком.  шановуючи традиції, 12 жовтня низку заходів було проведено в нашому навчальному закладі, присвячених Дню українського козацтва та Дню захисника України: урочиста лінійка «Ми – нащадки козаків», публіцистична виставка «Ми з України козацького роду», «Україна є, Україна буде», стіннівки.

Також великим задоволенням в цей день стала товариська зустріч з учнями Єреміївського НВК «Козацькому роду нема переводу», яка відбулася у Бурдівській школі. Діти співали пісні, танцювали, брали участь у змаганнях, варили та смакували козацьку кашу. Висловлюємо подяку педагогічному колективу та учням Єреміївського НВК за те, що завітали до нас на «Козацькі розваги»

Цікаво й радісно було спостерігати, як хлопці показували не тільки фізичну витривалість, а і знання козацьких традицій. Вони щиро раділи тому, що беруть участь у такому чудовому заході. Діти із таким захопленням, гордістю відчували себе українськими козаками, що можна тільки тішитися свідомості підростаючого покоління. Учні продемонстрували надшвидке перевтілення зі школярів у козаків, що дає змогу сказати з упевненістю, що доля козацтва України в надійних дитячих руках та в їхніх серцях і душах. 

Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, пишатися тим, що ми – українці.

Ю. Шмельова,

заступник директора з ВР Бурдівської ЗОШ.

Залиште свій коментар