Головна мета – не зупинити маршрути по м. Роздільна

У залі засідань міської ради відбулася зустріч керівництва міськради з перевізниками, на якій обговорювалось важливе питання – вартість проїзду в громадському транспорті міста. Передували цій зустрічі чисельні звернення роздільнянців, які скаржилися на підвищення тарифів за автоперевезення до 7 грн. Заступник міського голови Д.В. Петров зазначив, що перевізники самовільно не мають право підвищувати тарифи без попереднього обговорення з мешканцями міста та погодженням виконавчого комітету міської ради та наголосив негайно привести у відповідність тарифи на маршрутах №№ 1,3,5 до діючих на теперішній час.

На минулому тижні перевізником, який працює на «тому» боці міста, самовільно була піднята вартість проїзду, а також зустрічались випадки, коли зі школярів водій брав повну вартість (5 грн), хоча учні мають сплачувати по 3 гривні. На це представник даного автоперевізника М.М. Шевцов пояснив, що водій зробив це безпідставно і був попереджений, вжиті всі необхідні заходи і надалі таких випадків не буде.

Ситуацію, що призвела до вимушеного підняття цін за проїзд, пояснила представник ПП «Альвір» Олена Лозова:

– Ми маємо таку ситуацію, що сьогоднішні 5 грн за проїзд не перекривають витрат, яке несе підприємство. Зараз через підвищення вартості паливно-мастильних матеріалів та інших чинників навіть про підприємницький інтерес не йде мови. За аналізом розрахунків, зроблених у вересні, ми дійшли висновку, що на сьогодні ці ціни вже не є актуальними. На жаль, тариф 7 грн зараз – це той тариф, який дозволить нам хоча б протриматися «на плаву». Основним показником, який впливає на розрахунки, є пасажиропотік. Наразі це глобальна проблема. А спричиняють її таксисти, які, підлаштувавшись під графік роботи маршруток, на кілька хвилин раніше забирають людей із зупинки. Ми маємо і фото-, і відеофіксацію таких регулярних незаконних дій водіїв таксі та звертались до поліції, проводили роз’яснювальну роботу серед людей, але результату не помічаємо.

Щоб розв’язати дану проблему, треба, в першу чергу, щоб люди зрозуміли: послугами якого автоперевізника вони хочуть користуватися.

– Нам необхідно знайти компроміс з людьми та встановити оптимально можливий тариф. Головна мета сьогодні – не зупинити маршрути, бо це потягне за собою значні проблеми. Особливо зараз, коли на порозі зима. Вважаю за потрібне провести сходки людей, які регулярно користуються даними видом транспорту. Ми готові спілкуватися з пасажирами на зупинках, вислухати їхню точку зору та надати необхідні пояснення.         Відповідно до чинного законодавства, за рахунок коштів міського бюджету, на жаль, не можна компенсувати різницю в тарифах за пасажироперевезення приватним перевізникам. Тому, наразі міською радою вивчається питання можливості пільгового проїзду, ми зараз у пошуках законного виходу із ситуації, – зазначив міський голова В.О. Шовкалюк.

Також Валерій Олександрович поцікавився тим, хто перевіряє законність даних тарифів. На що представники автоперевізників пояснили, що тарифи встановлюються незалежним експертом – науково-виробничим  центром “Економінформ”, який перевіряє всі його складові.

Присутні дійшли висновку, що звернуться до компетентних органів з проханням вжити заходів стосовно водіїв таксі та притягнути їх до відповідальності, тим паче, що є всі необхідні докази – на фото та відео зафіксовані номерні знаки машин. До речі, штраф за незаконне перевезення пасажирів складає 17 тисяч гривень.

Міська рада завжди відкрита для спілкування з мешканцями, чекає на пропозиції, зауваження та сподівається, що спільними зусиллями проблему буде вирішено з урахуванням потреб сторін.

Юлія ГАНГАН.

 

Залиште свій коментар