Досі не відкрили виборчі фонди третина кандидатів у президенти України

Третина кандидатів в президенти України досі не сформували виборчі фонди, – повідоляють “Буквы” з посиланням на КВУ та ЦВК.

Станом на 14 лютого, банківські рахунки виборчих фондів відкрили 30 осіб з 44 претендентів на пост Президента. Зокрема, це Ігор Шевченко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Віталій Скоцик, Валентин Наливайченко, Віталій Купрій, Сергій Каплін, Олександр Шевченко, Юрій Бойко, Ольга Богомолець, Євген Мураєв, Олександр Вілкул, Дмитро Добродомов, Руслан Кошулинський, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Аркадій Корнацький, Сергій Тарута, Інна Богословська, Володимир Зеленський, Ілля Ківа, Ігор Смешко, Геннадій Балашов, Олександр Данилюк, Юрій Дерев’янко, Петро Порошенко, Олександр Мороз, Віктор Кривенко, Микола Габер, Роман Безсмертний.

Інформація про відкриття рахунків в Центральну виборчу комісію (ЦВК) надходить з банків.

Варто зауважити, що відкриття виборчого фонду є обов’язковою умовою для початку ведення агітації кандидатом. Так, згідно з ч. 2. ст. 37 Закону “Про вибори Президента України” кандидат в президенти для фінансування передвиборчої агітації зобов’язаний відкрити виборчий фонд. Згідно ч. 3 ст. 37 закону кандидатам заборонено проводити агітацію поза їхніх виборчих фондів.

Виборчий фонд кандидата на пост президента України має накопичувальний рахунок, на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії, а також поточні рахунки, з яких здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію. Кандидат на пост Президента України відкриває один накопичувальний рахунок виборчого фонду в установі банку України у місті Києві і не більше одного поточного рахунку в установі банку в межах територіального виборчого округу.

Залиште свій коментар