9 лютого – Міжнародний день стоматолога

Відзначення Дня стоматолога 9 лютого пов’язують зі Святою Аполлонією, яка 9 лютого 249 року прийняла мученицьку смерть. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця.

Аполлонію, дочку видатного александрійського чиновника, яка вірила в Христа, піддали жорстоким тортурам, вимагаючи зречення від християнства – жінці вирвали зуби і погрожували спалити живою. Аполлонія попросила її розв’язати і кинулася у вогонь. Страждання Аполлонії так вразили її сучасників і нащадків, що народилася легенда: варто тільки вимовити ім’я Аполлонії, помолитися їй — і зубний біль вщухне.

Але в наш час у легенди важко повірити. Всі ми дуже боїмося зубного болю. І якщо раніше більше страху викликали навіть самі думки про візит до лікаря-стоматолога, то сучасні технології дозволяють зробити лікування зубів абсолютно безболісним. Головне, вчасно звернутися до доброго лікаря. Однією з них є роздільнянка Ірина Опря. Про професіоналізм Ірини Анатоліївни свідчить велика кількість постійних пацієнтів. А якщо люди повертаються, значить впевнені в позитивному результаті.

Коли наш кореспондент прийшла поспілкуватися з лікарем, з її кабінету саме виходила дівчинка з бабусею. Маленька Настуся щиро посміхалася, була в доброму гуморі. Дитина зовсім не злякалася, бо знаходити спільну мову з малечею лікарка вміє. По закінченні Одеського медичного інститут в 1990 році Ірина потрапила за направлення до Кропивницького (тоді – Кіровограду). Там працювала у дитячій обласній стоматологічній поліклініці. Цей досвід давався важко, але став дуже корисним.

– З дітьми тяжко працювати, але цікаво. З ними інколи навіть легше домовитися, – розповідає пані Ірина.

Нині на другому курсі того ж таки Одеського медінституту навчається дочка Ірини Ліза. Вона – теж майбутній стоматолог. Тому сміливо можемо говорити про появу династії «зубних фей».

Поради батькам від лікаря Ірина Опрі: до 14 років діти мають чистити зубки спеціальними дитячими пастами; для міцних зубів треба вживати необхідну кількість вітамінів (у фруктах та овочах їх зараз мало, тому корисно підтримувати організм спеціальними комплексами вітамінів та мінералів, серед яких найважливіші – кальцій та фтор); раз на півроку потрібно відвідувати стоматолога, щоб вчасно виявляти проблеми.

Залиште свій коментар