25 грудня – католицьке Різдво

ЦЕ день-спогад про диво народження у Вифлеємі Сина Божого Ісуса Христа і особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям.

У Західній Україні католиць-ке Різдво часто назива-ють «польським» Різдвом. Це ж свято відзначають і православні християни (східного обряду), тільки воно припадає на 7 січня (за Григоріанським кален-дарем).

Святкування католицького Різдва відбувається не один день: існує ще п’ятиденне ка- толицьке Різдво передсвяття і шестиденне післясвяття. Самі ж різдвяні богослужіння здійснюють тричі. Перше символізує єдність Отця і Сина і відбувається опівночі.

Друге проводиться під час появи на світ нового життя з утроби матері і відбувається на світанку. Третє доносить символ народження Ісуса Хри-ста в серця всіх віруючих і відбувається вдень.

Невід’ємна традиція свят-кування Різдва у католиків – прикрашання ялинки в будинку. Головна прикраса свята – це вбрана смерека або ялинка, яку ставлять у своїх будинках віруючі. Кришталеві кулі, кольорова мішура, свіжі квіти і соковиті фрукти при-крашають дерево. Історія про підношення волхвами Немовляті Ісусу всіляких дарів пустила коріння традиції обмінюватися подарунками до Різдва. Католицькі віруючі з трепетом ставляться до свята та прикрашання свого будинку, приділяючи цьому багато часу. Все це символізує віру і шанування Христа.

Ніяке інше свято не здат-не настільки об’єднати лю-дей, як Різдво Христове.

Усі віруючі вважають його сімейним святом і воліють проводити різдвяний вечір

з 24 на 25 грудня в колі сім’ї, родини за святковим столом. Перед застіллям католики обов’язково відвідують церкву, де відбувається різдвяне богослужіння і вистава-вер-теп.

Привітання на католицьке Різдво мають особливий сенс для кожного віруючого. Люди бажають один одному миру в домі, тепла, світла і добра.

Вважається, що привітання, які прозвучали в це священне свято, обов’язково збудуться. Доброю традицією в цей день є не забувати про одиноких, знедолених, малозабезпечених та всіх нужденних.                                          Отож, скористаймося нагодою сотворити добро. Вітаємо усіх католиків з Різдвом Христовим!

З відкритих джерел

Залиште свій коментар