Дякую нашим медикам за силу і мужність у порятунку людських життів

ВІДХОДИТЬ у минуле ще один рік, сповнений сподівань і тривог, здобутків і втрат. Традиційно на порозі нового року ми підбиваємо підсумки пройденого, осягаємо прожитий рік. 2020-й був для кожного з нас досить важким, неоднозначним, сповненим викликів та випробувань.

         Основне випробування, яке нам ще не вдалось здолати, – це поширення коронавірусної інфекції. Це внесло певні корективи у розмірене життя не тільки українців, а й всього світу. В нашому районі на коронавірусну інфекцію захворіло понад 1000 мешканців, на жаль, 16 з них померли. Але завдяки спільній праці служб району нам вдалось запобігти масовому захворюванню людей як то було в м. Подільськ та Болградському районі.         Введення карантинних заходів у березні 2020 року дозволило мобілізувати всі фінанси та спрямувати їх на покращення матеріально-технічного стану Роздільнянської центральної районної лікарні.

         З метою недопущення поширення на території Роздільнянського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, на початку карантину було визначено місце ізоляції громадян – інфекційне відділення Роздільнянської ЦРЛ.

         На заходи із запобігання та розповсюдження коронавірусної інфекції було витрачено 2053,3 тис. грн, у тому числі за рахунок коштів районного бюджету – 1010 тис. грн (з них для ЗОШ району на забезпечення навчального процесу – 747,7 тис. грн) , делеговані з інших місцевих рад району – 580,3 тис. грн, кошти медичної субвенції – 414,6 тис. грн, з резервного фонду – 48,4 тис. грн. Також завдяки спонсорській допомозі лікарня була забезпечена засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млн грн. У першому кварталі поточного року проведено капітальний ремонт боксів інфекційного відділення за рахунок коштів районного бюджету та місцевих рад району на загальну суму 553,0 тис.грн.

         Відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з коронавірусною хворобою COVID-19 від 21.08.2020 року № 61, Роздільнянська центральна районна лікарня включена до переліку закладів охорони здоров’я, яка здатна приймати пацієнтів з COVID-19.

          З метою підготовки ЦРЛ до прийому хворих на коронавірусну інфекцію було збільшено ліжковий фонд, а саме: задіяно під відділення COVID-19 дитяче відділення. Всього для хворих облаштовано 45 ліжок. Також за рахунок коштів районного бюджету проведено капітальний ремонт системи медичного газового забезпечення в будівлі лікарні на суму 259,85 тис. грн.

         Крім того, Департамент охорони здоров’я Одеської ОДА постійно опікувався справами в нашій лікарні, надавав допомогу в облаштуванні лікарні, особливо це було відчутно у вересні-листопаді поточного року. Це, зокрема, кисневі концентратори, дефібрилятор, монітори пацієнта, апарати ШВЛ. За рахунок субвенції з державного бюджету було придбано для ЦРЛ наркозно-дихальний апарат для операційного відділення вартістю 750 тис. грн та палатний рентген – 650,0 тис. грн.

         У жовтні 2020 року виникла критична ситуація з постачанням балонного кисню, що ставило під загрозу життя хворих на пневмонію та COVID-19. Як вихід із ситуації, що склалась, райдержадміністрація звернулась до Одеської облдержадміністрації щодо встановлення кисневої станції з розводкою кисню в головному корпусі центральної районної лікарні. На даний момент з державного бюджету виділено 1800,0 тис. грн на здійснення закупівлі кисневого генератора з допоміжними засобами.

         Також разом з кисневою станцією планується облаштувати лікарню кріоциліндрами. Це вакуумний резервуар з нержавіючої сталі, в який заливається рідина та за допомогою вбудованого обладнання рідкий газ перетворюється в газоподібний стан під заданий робочий тиск. Місткість кисню в одному кріоциліндрі аналогічна кількості 25 балонів 150-40.

         У рамках програми Президента України «Велике будівництво» в Роздільнянській ЦРЛ проводиться реконструкція приміщень першого поверху для організації приймального відділення (екстреної медичної допомоги) за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 8000,0 тис. грн та районного бюджету – 458,0 тис. грн. По закінченні реконструкції відділення буде оснащене цифровим рентгенапаратом та комп’ютерним томографом, який вже монтують.

          З метою облаштування прилеглої території центральної районної лікарні, відповідно до сучасних стандартів, за рахунок коштів районного бюджету проведений капітальний ремонт центрального входу з пандусами на суму 268,5 тис. грн, а за рахунок коштів міської ради проведено благоустрій території на суму 620,0 тис. грн.

         Паралельно з реконструкцією приймального відділення, для зручності хворих на ниркову недостатність та тих, хто потребує переливання крові, в Ц РЛ буде облаштовано кабінет  гемодіалізу.    Впевнений, що відкриття нового приймально-діагностичного відділення районної лікарні буде приємним подарунком для роздільнянців на новий рік.

          Нелегка ноша лягла на плечі всіх медичних працівників у період пандемії коронавірусу. Вони щодня ризикують власним здоров’ям заради здоров’я та життя інших. З початку пандемії на СOVID-19 захворіло 59 медичних працівників.

         Наші лікарі знаходяться на передовій і ведуть боротьбу з невидимим ворогом – коронавірусною інфекцією. Незважаючи на високий ризик зараження, лікарі, санітари, фельдшери, лаборанти і медсестри продовжують рятувати життя українців в умовах пандемії.

         Хочу висловити величезну подяку нашим лікарям, медичним сестрам та всьому медичному персоналу як центральної районної лікарні, так і Роздільнянського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, Великомихайлівської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги за професійність та фаховість! Дякую за вашу силу і мужність у порятунку людських життів. І окремо прийміть подяку за те, що, незважаючи на невимовно фізичне та моральне навантаження, ви знаходите сили і далі боротися з пандемією. Ви – наші герої!

Сергій ПРИХОДЬКО,

голова райдержадміністрації

Залиште свій коментар