Редакційна політика

ВПЕРЕД – медіа Роздільнянського району,  про життя Роздільнянської МТГ, Лиманської СТГ, Степанівської СТГ та району Одеської області. Ділимося головними новинами, аналізуємо події, розповідаємо історії про місцевих жителів та варті уваги місця.

У роботі та підготовці матеріалів наша редакція керується Редакційною політикою, викладеною нижче. Її дотримання є гарантією якості журналістських матеріалів – з погляду професійних та етичних стандартів.

Правила Редакційної політики можуть змінюватися і доповнюватися в процесі роботи, але ці доповнення не мають суперечити журналістським та етичним стандартам.

Якщо ви вважаєте, що в якомусь із матеріалів порушено правила Редакційної політики або маєте будь-які інші питання чи зауваження, ви можете зв’язатися з редакцією за контактами на сайті.

Загальні принципи

ТОВ «Роздільнянське видавництво «Вперед» підтримує демократичні цінності в журналістському середовищі, висвітлює достовірну, збалансовану та оперативну інформацію про все, що відбувається в Роздільнянському районі, Одещині, Україні та світі у різних сферах життєдіяльносі.

Завжди перевіряє джерела інформації, надає можливість озвучити позицію всім ключовим сторонам конфлікту (чи події), розмежовує факти від коментарів та оцінок.

Є політично незаангажованим, не веде релігійної чи атеїстичної пропаганди, не використовує мову ненависті.

Колектив медіа «ВПЕРЕД» працює з дописувачами, але не є трибуною для авторів, які закликають до порушення законодавства або розпалюють ворожнечу за релігійною, національною або іншими ознаками. Ми проти дискримінації та ксенофобії, і не допускаємо їх на своєму сайті.

Етичні принципи

Редакція завжди ставиться однаково критично до всіх подій, людей, компаній і організацій.

Видання не може мати улюбленців або тих, кому можна піти на поступки в принципових питаннях.

Редакція поважає право на приватне життя та конфіденційність особистої інформації, які не розголошуються, якщо це не стосується очевидного та обґрунтованого загального інтересу.

Поняття «суспільний інтерес» включає в себе викриття або розкриття злочинів, корупції, антигромадської поведінки, професійної некомпетентності або недбалості, яка може негативно вплинути на суспільство в цілому або на певну групу, захист здоров’я і безпека осіб, розкриття випадків обману громадськості в інтересах певних осіб чи організацій (перелік не є вичерпним).

Мова

Контент на платформах медіа публікується українською мовою. Не допускається вживання у публікаціях певних лайливих виразів – нецензурної лайки. У мові ми користуємося чинним правописом та чинними словниками.

Конфлікт інтересів

Якщо існують обставини (сімейні, особисті або професійні зв’язки, членство у політичних партіях або громадських організаціях тощо), які можуть вплинути на об’єктивність журналіста(ки) у висвітленні певної теми, він повинен повідомити про це редактора(ку) та читачів, якщо його матеріал врешті буде опубліковано.

Якщо автор(ка) має особистий інтерес у публікації матеріалу (наприклад, коли героями статті є його близькі друзі, родичі або особисті вороги), він/вона не повинен (на) працювати над статтею. У разі, якщо тема є суспільно важливою, редактор(ка) може передати її іншому автору.

Наявність конфлікту інтересів може стати причиною для відмови від публікації матеріалу. Остаточне рішення в кожній конкретній ситуації приймає редактор(ка).

Ні журналіст(ка), ні редактор(ка), ані будь-який інший працівник видання не має приймати дорогі подарунки або грошові винагороди від компаній, організацій, державних установ, політиків або представників влади.

Гендерна політика

Згідно зі статтею 21 Конституції України, усі люди є вільні та рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Тож, готуючи тексти та відео для медіа «ВПЕРЕД», ми, журналісти й журналістки, дотримуємося принципу рівноваги між статями, щоб забезпечити гендерну рівність, а саме:

  • не використовують і не поширюють стереотипних образів фемінності та маскулінності щодо жінок і чоловіків та дискримінаційного, сексистського контенту;
  • використовують фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності, зайнятості жінок;
  • сприяють видимості жінок у політичній, економічній, воєнній та інших сферах, які стереотипно вважаються чоловічими, а також видимості чоловіків у сферах, які стереотипно вважаються жіночими;
  • систематично висвітлюють питання гендерної дискримінації в різних сферах життєдіяльності.

 

Відносини між сторонами під час створення матеріалів

У ході своєї роботи редакція зобов’язана надати можливість всім зацікавленим сторонам висловити свою точку зору без будь-яких обмежень, у межах закону та етичних норм.

Відмова від коментарів також може вважатися позицією учасника/учасниці діалогу, дискусії, репортажу тощо.

Якщо установа або посадова особа не відповіла на запит ТОВ чи його представників/журналістів у встановлений строк відповідно до законодавства, або не обґрунтувала затримку чи неможливість надати відповідь, це розглядається як відмова від коментарів. Суб’єкт запиту/звернення повідомляється про намір опублікувати матеріал без висловлення його позиції.

Реклама, рекламні матеріали

Рекламні статті мають позначку – «На правах реклами», «Спецпроєкт», «Партнерський матеріал», «Політикум».

Публікація на правах реклами означає, що контент наданий рекламодавцем або виготовлений редакцією, але узгоджений із рекламодавцем. За зміст рекламних матеріалів несе відповідальність рекламодавець, і такі матеріали не є журналістикою.

В межах договору про висвітлення діяльності влади редакція може друкувати матеріали про роботу в громадах.

Редакція залишає за собою право відмовити в публікації рекламних матеріалів, якщо вони суперечать місії Махала.

Правила використання матеріалів медіа «Вперед»

Ці правила поширюються на всі авторські матеріали (текст, фото, відео, ілюстрації), розміщені на платформах медіа «Вперед» та створені його колективом або на його замовлення.

Передрук авторських матеріалів заборонений, але дозволений рерайт або цитування з обов’язковим гіперпосиланням на наш сайт у першому-другому абзаці або місці цитування.

Заборонено обрізати водяні знаки на фото медіа «Вперед».

Обов’язково вказувати авторство фото та ставити гіперпосилання на сторінку нашого сайту, з якої взяті фото.

У разі порушення використання наших матеріалів, медіа «Вперед» готове захищати свої права через правоохоронні та судові органи.

 

 

Залиште свій коментар