Найкращі дні для роботи на дачі: посівний календар на липень 

Місячний посівний календар на липень 2024 року

1-4 липня – хороші дні для посіву коренеплодів, баштанних і картоплі в теплиці, а також салату, селери, шпинату у відкритому ґрунті. Посадка пізніх квітів, збір врожаю ягід і фруктів, підв’язування винограду. Не рекомендується прищипувати, пікірувати, пересаджувати рослини і рихлити ґрунт.

5-7 липня – дні молодика. Рослини стають вразливими, тому місячний посівний календар не рекомендує їх турбувати.

9-11 липня – хороші дні для збору молодої картоплі, цибулі, моркви, зелені, редиски, горошку. Зібрані овочі довго зберігатимуться і добре збережуть смак. Вдало пройде боротьба з бур’янами і шкідниками. Можна білити й обрізати дерева, вносити органічні добрива, робити прищіпки та щеплення, але не рекомендується застосовувати мінеральні підгодівлі та отрутохімікати.

12-13 липня – можна садити ампельні та в’юнкі рослини – горошок, виноград, іпомею, в’юнку троянду. Для посадки інших рослин день не дуже вдалий. Дозволені обрізки, пересадки і рясні поливи, проте не варто замочувати насіння і підгортати картоплю.

14-15 липня – вдалі дати для боротьби з борошнистою росою, попелицею, слимаками, колорадським жуком, антракнозом, іржею рослин. Збір для вживання і на зберігання врожаю, обрізка чагарників і вусів полуниці. 14 числа можна посадити пряні трави. Не рекомендується прищипувати, прищеплювати, пересаджувати і ділити коріння рослин.

16-19 липня – дуже родючі дні. Будь-які посаджені овочі та квіти приживуться і матимуть міцний імунітет. Можна застосовувати будь-які добрива та інсектициди, обробити сад від шкідників, полити і замульчувати грядки, підстригти газон і живопліт. Дозволено збирати врожай фруктів і наземних овочів, але не варто викопувати картоплю, моркву і буряк.

20-22 липня – дні повного місяця. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами.

23-25 липня – не дуже врожайні дати для посіву, але вдалі для збору врожаю. Можна почати збір зернових культур – пшениці, вівса, кукурудзи, соняшнику. Добре пройде боротьба з хворобами, комахами і гризунами на ділянці. Не рекомендується рясно поливати рослини і удобрювати органікою.

26-27 липня – сіяти можна тільки культури зі швидким дозріванням – салати, зелень, зелену цибулю, прянощі. Не рекомендується обрізати рослини, пересаджувати, пошкоджувати коріння і стебла. Усі травми довго гоїтимуться. Можна зібрати насіння, цибулини та інший посадковий матеріал.

28-31 липня – посів зелені, редиски, тепличних овочів, озимих культур, сидератів. Викопування картоплі та інших коренеплодів, збір урожаю фруктів, ягід і горіхів. Добре пройде знищення бур’янів. Не рекомендується пересаджувати квіти, рясно поливати рослини і перекопувати ґрунт.

 

Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар