Жителів Одещини просят економити споживання електроенергії

Сьогодні о 17.00 розпочнеться вечірній пік споживання електроенергії, який буде тривати до 22.00. Це – буде один із найскладніших вечорів для української енергетики.


“Сьогодні ворог завдав ракетних ударів по великій кількості електростанцій та підстанцій нашої країни. У деяких регіонах тимчасово відсутня електроенергія, а у деяких – введені графіки аварійних відключень” – зазначає Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.
“Вечірній пік споживання у значній мірі пов’язаний із споживанням домогосподарств. Якщо сьогодні ввечері, ви шановні одесити і мешканці області, зможете використати менше електроенергії, то це – суттєво допоможе енергосистемі та зменшить потребу у аварійних відключеннях. Це – допоможе пройти критичні навантаження наших електромереж” – додає Директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОВА Антон Шалигайло.


За оцінкою спеціалістів, найбільш енерговитратними є електрообігрівачі, бойлери, кухонна електроплита, мікрохвильова піч, пральна машина, електрична духова шафа, електрочайник, кавоварка, праска, посудомийна машина, кондиціонер, зарядні пристрої, пилосос, комп’ютер і телевізор.


“Сьогодні ввечері варто мінімізувати використання таких приладів, а натомість користуватися ними вночі або в обідню пору дня. Також більш ощадливе використання освітлення у вечірні години полегшить навантаження на енергосистему. Сьогодні ввечері та наступні кілька днів давайте зробимо все можливе, щоб мінімізувати споживання електроенергії в часовий проміжок з 17.00 – до 22.00. Разом із тим енергетики вже працюють над тим, щоб забезпечити стабільну, надійну та безперебійну роботу енергосистеми” – говорить директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигайло.

Залиште свій коментар