Що відбувається з цінами на яйця

Цього року динаміка цін на яйця показує великі коливання, а на зростання ціни вплинули кілька факторів. Про це йдеться в заяві Мінагрополітики.

Так, до початку повномасштабного вторгнення росії в січні-лютому 2022 року вартість яєць в Україні (за 10 шт.) склала близько 35 грн. У травні-червні ціна на них впала нижче.

У липні-серпні вона дещо вирівнялася, але все ж залишалася на рівні собівартості та склала 25,5-26 грн. У вересні – почала знову зростати, протягом місяця повернувшись і навіть досягнувши довоєнної позначки в 30 грн. У жовтні вона збільшилася в порівнянні з вереснем ще на 23,5 %.

На зростання цін вплинуло кілька факторів.

По-перше, сезонність.

По-друге, через бойові дії припинили свою діяльність і значно скоротили виробництво цілий ряд підприємств.

По-третє, через стрімке падіння цін влітку нижче собівартості в Україні різко скоротилося поголів’я курей, яке поки не відновилося в необхідній кількості. Також, в умовах війни була частково припинена інкубація яйця для отримання молодняку птиці.

Ціни на яйця в Україні:

10 травня 2022 року Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський заявив про те, що ціни на м’ясо та яйця “злетять” у багатьох країнах через війну в Україні.

У вересні директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко прогнозував, що через кілька місяців істотно підскочить вартість курячих яєць на полицях магазинів України.

– У грудні ми будемо мати максимальну ціну, а ось в січні вона буде знижуватися. Вартість зростає навіть попри попит українців, – зазначив Дорошенко.

Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар