Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан і мобілізацію

Президент України Володимир Зеленський 6 листопада подав до Верховної Ради України законопроєкти №10211 та №10212 про продовження дії воєнного стану й загальної мобілізації із 16 листопада ще на 90 днів.

Як свідчить інформація в картках законопроєктів на сайті ВРУ, їх уже передано на розгляд до профільного комітету. Про це йдеться в картках законопроєктів 10211 та 10212.

Наразі воєнний стан та мобілізація тривають до 16 листопада. Зеленський пропонує продовжити їх ще на 90 діб — тобто до 14 лютого 2024 року.

Це буде вже дев’яте продовження з початку повномасштабного вторгнення росії. Такі рішення депутати за поданням президента вже ухвалювали п’ять разів у 2022 році (24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня та 16 листопада), а також тричі у 2023-му (7 лютого, 2 травня та 27 липня).

Воєнний стан: про що варто пам’ятати?

Під час воєнного стану в країні можуть обмежувати свободу руху громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Окрім того, можуть запровадити трудову повинність чи обов’язкові суспільно корисні роботи, або ж примусове відчуження приватного майна. Також можливий перехід різних установ та організацій усіх форм власності на роботу на користь оборони.

Можлива заборона діяльності певних політичних партій чи громадських об’єднань, які ведуть роботу проти незалежності України.

Під час воєнного стану неможливо припинити повноваження Верховної Ради, уряду, судів, омбудсмена та деяких інших органів влади. Не можна внести зміни до Конституції та провести вибори.

Натомість Основний Закон країни не передбачає такої можливості для президента, і жодним іншим документом — законом чи постановою — продовжити повноваження глави держави до завершення воєнного стану не можна.

Згідно із законом, під час воєнного стану влада й військове командування мають право перевіряти документи, оглядати речі, багаж, вантаж, транспорт і приватне майно.

Також в Україні можуть забороняти проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій та інших масових заходів. Може обмежуватися право на вільне пересування.

Детальніше: Укрнет

Залиште свій коментар