Зеленський прибув до Одеси

За словами глави держави, робота розпочалася з доповідей військових та наради щодо захисту регіону.

«Багато важливих питань. Оперативна обстановка та ведення бойових дій у межах відповідальності ОСУВ «Одеса». Ситуація в Чорному морі, протимінні заходи та гарантування безпеки «зернового коридору». Робота ППО Одещини, прикриття Одеси з повітря, інфраструктури «зернового коридору» та наших бригад», – написав президент.

Заслухали доповідь командувача оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Одеса» Андрія Гнатова щодо загальної оперативної ситуації та ведення бойових дій у межах відповідальності «Одеси». Було докладно обговорено взаємодію з Повітряними силами та роботу мобільних вогневих груп, позитивний досвід їхнього застосування та пропозиції для покращення ефективності.

Також заслухали доповідь командувача Військово-Морських сил ЗСУ Олексія Неїжпапи щодо поточної обстановки в Чорному морі, російських спроб зриву вільного судноплавства, зокрема шляхом дистанційного мінування акваторії. Були обговорені кроки ВМС ЗСУ щодо здійснення протимінних заходів і гарантування безпеки «зернового коридору».

Командувач повітряного командування «Південь» Дмитро Карпенко поінформував Президента України про роботу системи ППО Одещини, прикриття з повітря обласного центру, інфраструктури «зернового коридору» та бригад, що ведуть бойові дії в межах ОСУВ «Одеса».

Також обговорили потенціал для покращення ефективності системи ППО завдяки майбутнім надходженням західних систем протиповітряної оборони.

Президент також поспілкувався з воїнами, які захищають Південь України, і вручив їм державні нагороди.

Військові презентували Главі держави настінний годинник, зроблений з елементів збитої російської крилатої авіаційної ракети Х-555.

Також Зеленський зустрівся з військовослужбовцями ЗСУ та вручив державні нагороди.

«Дякую за службу, за збиті ворожі цілі, за сміливість та самовідданість у захисті нашої держави та людей», – зазначив він.

Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки в Одеську область відвідав обласний центр соціально-психологічної допомоги, де проживають внутрішньо переміщені громадяни.

 

Залиште свій коментар