Запуск е-лікарняних: що зміниться для пацієнтів і медиків

Мінцифри, МОЗ та Мінсоцполітики запустили електронний лікарняний.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу розповів віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він зокрема, відзначив серед переваг запровадження електронного лікарняного для лікарів – це менше заповнення документів, взагалі нічого не потрібно заповнювати на папері. Зручність для пацієнта полягаэ в тому, що не потрібно згадувати повну назву, компанію, де працюєш, або адресу, все автоматично потрапляє до системи. Немає дублювання походів у лікарню, можна прийти тільки раз. Дуже важливо – якщо хвороба протікає згідно з планом лікування, не потрібно ще раз приходити в лікарню, щоб закрити лікарняний, він закривається автоматично. Під час пандемії це  важливо, оскільки людина після хвороби не контактує з іншими громадянами, які прийшли в лікарню.

Михайло Федоров додав, що із запуском е-лікарняних роботодавці, бізнес в автоматичному режимі отримують інформацію, хто зі співробітників перебуває на лікарняному і, відповідно, звільняються від необхідності акумулювати у себе паперові лікарняні й передавати їх у Пенсійний фонд.

Важливо, що ані Пенсійний фонд, ані роботодавець при формуванні електронного лікарняного не отримують інформацію про захворювання громадянина.

Електронні лікарняні дозволять вберегти від ситуацій, коли громадяни надають підроблені паперові лікарняні. За словами віцепрем’єр-міністра, в рік близько 5,5 млн українців отримують 18 млрд грн лікарняних виплат, із запровадженням електронного листка непрацездатності можна буде відстежити, наскільки ці виплати стали ефективними.

Як зауважив на брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, з червня до 1 вересня триватиме перехідний період, лікарі зможуть формувати як електронний лікарняний, так і працювати з паперовими листками непрацездатності.

За його словами, ті медзаклади, які перейдуть на електронні лікарняні вже зараз, закриватимуть паперові лікарняні, які були відкриті до запуску електронних, у звичайному режимі.

Так, після одержання інформації від медичної системи щодо формування медичного висновку Пенсійний фонд формує електронний лікарняний, і його в перший день можуть побачити як роботодавець, так і застрахована особа.

Як повідомляв Укрінформ, у Фонді соціального страхування запевнили, що електронні лікарняні є підставою для отримання допомоги по вагітності та пологах.

Джерело: “Укрінформ”

Коментарі

  • Яна

    Информация получена спасибо, стоит также обратить внимание на рецепты Василия Емельяненко Василий Емельяненко . Очень интересные ролики с кулинарными рецептами.

Залиште свій коментар