За 2018 рік Одеська залізниця отримала менше половини компенсації за перевезення пільговиків

За 2018 рік Одеська залізниця отримала менше половини компенсації за перевезення пільговиків

За 12 місяців 2018 року поїзди далекого та приміського сполучення регіональної філії «Одеська залізниця» перевезли 2,7 млн. пасажирів пільгових категорій на суму 61,8 млн грн, за що філією отримано компенсацію від міських та районних адміністрацій в розмірі 23,6 млн грн. (лише 38,2% від нарахованої суми). При цьому компенсація за перевезення в поїздах далекого сполучення становила лише 14,4%, тобто 2,8 млн грн.

Варто зазначити, що вперше за останні три роки за результатами зустрічі керівництва регіональної філії «Одеська залізниця» з мером міста Одеса Геннадієм Трухановим було підписано договір та внесені зміни до «Міської цільової програми надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення на 2018 рік», завдяки чому регіональна філія влітку отримала 5 млн грн компенсації з місцевого бюджету.

Загалом за підсумками минулого року, по Одеській області магістраль за перевезення понад 1 млн пасажирів-пільговиків не отримала і половини від нарахованої суми – 41,9%. При цьому за перевезення 1 млн 027 тис. пасажирів у приміському сполученні залізниця отримала 51,6% нарахованої суми компенсації.

На жаль, деякі представники місцевої влади не розуміють важливості пільгових пасажирських перевезень, зокрема керівник Вапнярської об’єднаної територіальної громади Вінницької області, не зважаючи на неодноразові звернення, зустрічі та перемовини з керівництвом філії, повністю ігнорує зобов’язання по відшкодуванню пільгових пасажирських перевезень. Хоча необхідно зазначити, що зі свого боку регіональна філія «Одеська залізниця» регулярно сплачує податки до місцевого бюджету.

Найгірша ситуація із відшкодуванням коштів склалася у Черкаській області, де регіональна філія отримала лише 20,3% компенсації за перевезення 706 тис. пасажирів пільгових категорій. Адміністрації Золотоніського, Драбівського, Звенигородського, Монастирищенського, Черкаського та Катеринопільского районів не сплатили жодних коштів за перевезення пільговиків.

Також низький відсоток компенсації по Херсонській області, де регіональна філія отримала лише 15,6% компенсації без урахування м. Херсон за перевезення 102 тис. пасажирів пільгових категорій. Не сплатили філії адміністрації Білозірського, Каланчацького  та Великоолександрівського районів

Краща ситуація у Миколаївській та Вінницькій областях, де компенсовано 56,7% та 43,6% відповідно.

Таким чином, за підсумками 2018 року на регіональній філії «Одеська залізниця» найбільший відсоток компенсації від міських та районних держадміністрацій отримала Херсонська дирекція залізничних перевезень 47%. Найнижчий показник компенсації у Шевченківської дирекції залізничних перевезень – 22,9%.

Керівництво філії постійно проводить зустрічі та надсилає відповідні листи до всіх районних, міських державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад для вирішення питань щодо компенсаційних виплат та уникнення заборгованості.

Байдужість місцевих адміністрацій у покращенні ситуації із низькою компенсацією за перевезення пільгових категорій населення може мати негативні наслідки і навіть призвести до відміни приміських поїздів та зупинок на шляху їх прямування.  Керівництво філії  «Одеська залізниця» не йде на цей крок, адже розуміє соціальну значимість пільгових перевезень для населення.

Однак, варто зазначити, що невиконання з боку органів місцевої влади вимог чинного законодавства України призводить до збільшення збитковості приміських перевезень залізничним транспортом, що у свою чергу не дозволяє забезпечувати перевезення пасажирів у приміському сполученні у необхідних обсягах та зумовлює збільшення соціальної напруги у суспільстві.

Прес-центр регіональної філії  «Одеська залізниця». 

 

Залиште свій коментар