З МЕДОВИМ СПАСОМ, РОЗДІЛЬНЯНЦІ!

Сьогодні, 14 серпня, парвославні відзначають Маковія або Медовий Спас. У нашому місті з цієї нагоди також відбулося  богослужіння та традиційне освячення меду, яблук, польових квітів тощо. До Свято-Миколаївського храму, зокрема, завітало чимало вірян, які радо долучилися до святкової церемонії.

 

 За матеріалами Інтернетвидань

Медовий Спас або Маковія – це перший із трьох Спасів, який святкують 14 серпня. В Україні свято Маковія пов’язане з шануванням мучеників-братів Маккавеїв, які прийняли смерть в ім’я віри. Цього дня християни святять у церкві мед та мак.

За церковним переказо, колись у Константинополі вирувала страшна епідемія. І саме у цей день з храму Святої Софії винесли частинку хреста, на якому був розп’ятий Ісус, щоб нею освятити воду в водоймах.

Після цього ритуалу епідемія в місті закінчилася. На Медовий Спас освячують воду в річках і криницях, тому Медовий Спас ще називають Мокрим.

Що можна робити у Медовий Спас

1. У Медовий Спас прийнято купатися у річці. За прикметами, купання оздоровить людей та надасть їм сили на увесь рік.

2. Освяченим маком, який ви принесете з церкви, треба посипати кути кімнат, щоб захистити себе та близьких від нечистої сили. Квіти з освяченого букету залишити висихати за іконою до весни.

Що не можна робити у Медовий Спас

1. Після Маковія, 15 серпня, купатися вже не можна, адже вода стає холоднішою і можна сильно захворіти.

2. Цього дня не можна працювати в полі та на городі і займатися важкою фізичною працею, адже Медовий Спас – релігійне свято.

3. Не бажайте у це свято нікому зла, не вживайте поганих слів та не накопичуйте у собі пліток та образ.

4. На Маковія не можна гучно розмовляти та кричати. Річ у тім, що гучні звуки лякають бджіл, які у цей день збирають мед.

 

Залиште свій коментар