З 1 листопада на Одещині буде заборонено ловити рибу в зимувальних ямах

На водоймах Одещини з 1 листопада заборонятиметься промисловий, любительський та спортивний вилов риби у зимувальних ямах.

Про це 27 жовтня повідомили в Одеському рибоохоронному патрулі.

В Одеській області є 44 зимувальні ями, вони розташовані на річках Дунай і Дністер, а також у Хаджибейському лимані. Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2024 року, йдеться у повідомленні.

“Не всяка яма на річці стає зимувальною. Глибина не є головною умовою для накопичення і зимівлі риби на річках. Необхідно, щоб біля дна була зона зі сповільненою круговою течією. У таких місцях риба достатньою мірою забезпечена киснем”, — додали у рибоохоронному патрулі.

Нагадаємо, у Дунай на Одещині випустили понад дві з половиною тисячі осетрових. Ініціатором заходу став Всесвітній фонд природи WWF-Україна, який вже понад 5 років займається збереженням риби в Україні. Про це повідомили у пресслужбі Державного агентства меліорації та рибного господарства України. У агентстві зазначають, що зариблення має не лише прямий природоохоронний характер, але й далеку стратегічну ціль — посприяти відновленню  популяції осетрових в Дунаї та забезпечити  моніторинг та охорону їх оселищ.

Джерело: УНН

Залиште свій коментар