Яких зернових культур аграрії реалізували найбільше

Протягом  січня­жовтня поточного року вітчизняні сільгоспвиробники всіх категорій реалізували 35,8 млн тонн зернових та зернобобових, що на 21% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Держстату.

Ціна на зерно при цьому в середньому на 9,2% нижча, ніж торік. Найбільше знизилась ціна на вітчизняний ячмінь – на 17,2%. Цієї культури реалізовано 2,7 млн тонн, на 2,5% більше, ніж торік на аналогічну дату.

А реалізовано найбільше кукурудзи на зерно – 18,1 млн тонн, що на 40% більше, ніж торік на аналогічну дату. Середня вартість цієї культури за рік знизилась на 6,5%.

На другому місці за обсягами продажів – пшениця. Її реалізовано 14,3 млн тонн, на 9,3% більше, ніж торік. Вартість цієї культури впала на 9,7%.

Єдина культура із зернових, вартість якої зросла (на 32,9%) через украй низьку пропозицію  – це жито. Його реалізовано 116 тис. тонн, що на 37,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Лідирує за обсягами реалізації зернових та зернобобових Чернігівська область з показником 3,4 млн тонн, Полтаська – 3,01 млн тонн та Вінницька – 2,8 млн тонн.

AgroTimes

 

Залиште свій коментар