Храмове свято села Павлівка

Храмове свято села – яскрава сторінка сучасної історії жителів Павлівки. Всі вони як ніколи відчувають витоки духовності та значимість всенародного свята.

 

В цей особливий день  біля  Хреста-оберегу зібралися християни  поклонитися святим первоверховним апостолам Петру і Павлу – покровителям села. Після молитов запам’яталися слова протоієрея Новокраснянської церкви ікони Божої матері “Споручниці грішних” отця Віталія (Захарова), що Петро і Павло були такими ж простими людьми – трударями зі всіма життєвими помилками, як і ми зараз. Та  без Провидіння Божого нічого не буває ні у Всесвіті, ні в історії, ні в суспільстві, ні в житті окремих людей. Їх осяяло Божественне світло  і настало прозріння. Вони стали справжніми місіонерами – просвітителями Божої віри, і  за це були страчені в один день. Життя святих апостолів є прикладом  для усіх нас. Апостоли пустили в свій Храм душі любов до Бога і людей через покаяння, так  і ми повинні жити благочинно, з духовним світлом, маючи чисту душу та прибираючи її від всього поганого, непотрібного, щоб зробити свій храм душі гарним,  духовно багатим, щирим.

Після  богослужіння, вшановуючи пам’ять святих апостолів, відбулася трапеза, яку приготувала чудова господиня з нашого краю
Л.І. Карпова.

Храмове духовне свято села з нетерпінням чекали і дорослі, і діти. В ньому  особливо відчувається дух любові до рідного краю. Свято не тільки виявляє місцеві юні таланти, звітує досягненнями, а також виховує патріотичні, моральні почуття людини до малої Вітчизни, до родини, домівки, рідної природи.

Тож,  коли надвечір’я позолотило своїм промінням верхівки дерев, біля  початкової школи на святковий концерт зібралися жителі не лише Павлівки, а й навколишніх сіл, запрошені гості та багато дітвори.

Концерт розпочався  вітальними щирими словами голови Степанівської сільради С.П. Щербакової, яка, до речі, активно підтримує  і допомагає  організаторам у проведенні свята,  та  віршами  маленьких павлівчан,  літературно-поетичного клубу “Літературні обрії”. Вони ретельно готувалися, і від душі читали поетичні рядки – свої присвяти. Також з  авторською веселою гуморескою виступила місцева поетеса
Л. Карпова.

Свою майстерність у спортивній боротьбі показали юні борці, чемпіони України Б. Маломан і О. Фанега, чемпіон обласних змагань  М. Караманов, переможець турніру А. Пашков під керівництвом тренера А.І. Фоміна.

Талантами повниться наша земля. Перед глядачами виступили учні Павлівської початкової школи – творчі маленькі зірочки  С. Мерзак і Н. Голоджогло з гуморескою “Позитив”, К. Шефер, Д. Зізюкіна з піснями “Ладошка”,  “Бабушка”, учні 2 і 4 класів виконали веселі таночки.

Свій музикальний сюрприз – дві сучасні пісні – подарував талановитий, обдарований юнак села Я. Деревягін.

Видатний кобзар Т. Шевченко написав такі слова:

“Нічого кращого не має,

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком  малим…”

Саме ці слова великого поета супроводжували прекрасний танок “Мами з сином”.

Любов’ю до дитини, до рідної країни були наповнені яскраві танцювальні номери Степанівського дитячого садочка “Ромашка” (завідуюча М.С. Мунтян) та ліричний танок молодих красунь із Кучургану “Ой, у вишневому саду” під керів-ництвом хореографа С.В. Коломієць.

Родзинкою концерту став виступ відомого Заслуженого ансамблю “Слов’яночка” під керівництвом К. Почиваліної. Гарні пісні, виконані на високому професійному рівні, “запалювали” настрій усіх присутніх жителів.

Храм села  не буває без солодощів. Наприкінці свята  усі діти із задоволенням смакували морозивом та соками, які надало ТОВ “Вітмарк”.

Велике спасибі ведучим концерту С.В. Задираці та Н.В. Аксентій,   директору початкової школи О.М. Миндруль та всім тим, хто активно підтримав і допоміг в організації свята.

…Сонечко сідало за гору, обіймаючи все навкруги останніми промінцями, наче продовжуючи святковий вечір, раділо село, оповите  красою, гарними почуттями наповнювалися храми наших душ,  вбираючи натхнення і задоволення, святість  апостолів Петра і Павла.

Валентина

БОЛЬШАКОВА,

бібліотекар Павлівської  бібліотеки. 

Залиште свій коментар