Все про гуманітарну допомогу

Жваве обговорення викликала стаття «До Роздільнянського району надійшла чергова гуманітарна допомога» на офіційній сторінці газети «Вперед» у Фейсбуці. В першу чергу, громадськість цікавило, яким категоріям населення передбачена гуманітарна допомога. Як ми анонсували, редакція звернулась до Роздільнянської військової адміністрації та відділу соціальної політики Роздільнянської міської територіальної громади та отримала роз’яснення.

Наталія ШЛИЧОК, заступниця голови Роздільнянської РВА:

– Допомога, яка нещодавно була передана від Координаційного гуманітарного штабу при Одеській ОВА та ГО «Десяте квітня», надійшла до Координаційного гуманітарного штабу при Роздільнянській РВА. Даний координаційний штаб не надає гуманітарну допомогу безпосе – редньо населенню, а координує та забезпечує ррозподіл допомоги на гуманітарні склади територіальних громад (у Роздільнянському районі їх 9: Роздільнянська міська, Лиманська, Великомихайлівська, Захарівська селищні та Степанівська, Великоплосківська, Затишанська, Новоборисівська, Цебриківська сільські громади).

В кожному гумштабі визначені відповідальні виконавці за облік та видачу гумдопомоги. У кожній громаді затверджені положення про гуманітарні склади, де прописані категорії осіб, які мають право отримувати цю допомогу. Першочергово це стосується внутрішньо переміщених осіб. І вже потім розглядається можливість надання допомоги малозабезпеченим, сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, інвалідам тощо.

Просимо всіх, хто потребує допомоги, звертатися до відділів соціальної політики або гуманітарних штабів за місцем реєстрації.

Також хочу відзначити, що волонтерські організації (та окремі волонтери) можуть бути залучені до системи видачі гуманітарної допомоги, але не можуть отримувати її від штабу.

Районний гуманітарний штаб збирає інформацію щодо потреб населення та шукає донорів для їх забезпечення. Так, нещодавно на склади ТГ надійшла гумдопомога від ГО «10 квітня». На теренах ра-йону запрацювала Міжнародна гуманітарна організація «World Central Kitchen», яка щотижня забезпечує продуктовими наборами виключно внутрішньо переміщених осіб (від ред. – за відповідними затвердженими списками зареєстрованих ВПО). Крім того, на минулому тижні відбулась робоча зустріч з ГО «Solidarity», представникам якої надані першочергові потреби населення громад району. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю. Робота триває.

Вкотре зауважу, що до гуманітарної допомоги, яка надходить з боку інших організацій, депутатів, волонтерів тощо, районна військова адміністрація не має ніякого відношення, а штаби громад участі у її розподілі не беруть. Це їх виключна ініціатива і саме вони визначають, які категорії отримують цю допомогу.

Наталія ЄЛІЗАРОВА, очільниця відділу соціальної політики Роздільнянської МТГ:

– Відповідно до положення про гуманітарний штаб при Роздільнянській МТГ, в першу чергу допомогу отримують внутрішньо переміщені особи, які приїхали до нас з громад Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Сумської, Київської, Дніпропетровської, Луганської та Донецької областей, де ведуться бойові дії, або які знаходяться в окупації. Гуманітарна допомога обліковується у штабах як при отриманні, так і під час видачі. Роздільнянська громада має найбільше серед громад району населення (майже 33 тисячі) та більше всього зареєстрованих ВПО (майже 850 осіб із загальної кількості 2146). Таким особам надаються продовольчі товари при реєстрації, в подальшому – один раз на місяць. Крім того, щотижня, за сприянням Міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen, виключно ВПО отримують за підписом додатково продуктові набори (організацією надається перелік цих осіб з фото). Кількість ВПО щоденно зростає, відповідно й зростають потреби в забезпеченні їх найнеобхіднішими товарами на найближчу перспективу. На жаль, гуманітарка, яка до нас надходить, не може забезпечити потреби всіх мешканців громади. Тому значних нерозподілених залишків у Роздільнянському гуманітарному штабі немає. В інших громадах – інша ситуація, яка може відрізнятися від нашої. Крім того, допомогу з гуманітарного штабу отримують одинокі пенсіонери, що перебувають на обліку у територіальному центрі, а також особи, які опинились у складних життєвих обставинах.

Хочу наголосити, що всі соціальні виплати незахищеним верствам населення (багатодітні, малозабезпечені, інваліди, опікуни, матері-одиначки тощо) та пенсія надаються в повному обсязі, лише іноді трапляються затримки.

Ключове зі статті:

  • гуманітарка обліковується як при отриманні, так і під час видачі;
  • першочергове право на отримання гумдопомоги мають ВПО;
  • соціально незахищені верстви населення мають право на отримання гумдопомоги у разі наявності відповідних умов та підтверджуючих документів.

Р.S. Якщо мислити глобально, то, дійсно, левова частка людей відчувають скруту в умовах воєнного часу. Дехто взагалі залишився без роботи, дехто – частково. Ціни ростуть, як гриби після дощу, гривня знецінюється, і, дійсно, наразі соціальні виплати та пенсії виглядають мізерними. Водночас, дякувати Богу та нашим ЗСУ, наш район живе більш-менш спокійним життям. Нам є куди повертатися додому, ми ходимо вулицями нашого рідного міста чи села і бачимо, як квітнуть квіти. Що не можна сказати про людей, які були вимушені покинути свої рідні домівки, які отримали статус ВПО. Ці люди взяли із собою найнеобхідніше, іноді тікали від війни просто в капцях та піжамах. Адже довго роздумувати не доводилось, треба було рятуватись. І цей страх та біль й досі у них перед очима, їх будинки зруйновані, а їх улюблені міста чи села – вже давно випалена земля. Саме ці люди претендують на першочергове забезпечення та допомогу. Тож, будьмо солідарні, допомагаймо один одному та разом наближаймо перемогу! Слава Україні!

Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар