Ворог спамить українців повідомленнями з пропозицію «зливати» дані про Сили оборони

❗️ Обережно! Ворог спамить українців повідомленнями з пропозицію «зливати» дані про Сили оборони
Центр стратегічних комунікацій зафіксував ворожу активність у месенджерах та СМС-повідомленнях – на наш бот (https://t.me/SpravdiBot) користувачі надсилають скріни повідомлень, які надходять їм на мобільні телефони.
Користувачі з Одещини та Харківщини отримують сповіщення з пропозиціями «обміняти інформацію про ЗСУ на долари». Для цього пропонується перейти за посиланням на Telegram-канал.
Якщо вам надійшло повідомлення з таким текстом: «Меняем информацию о ВСУ на $. Вся информация в telegram …», то у жодному разі не відкривайте його і не переходьте за посиланнями, які там розміщені.
Закликаємо українців у жодному разі не реагувати на ворожі пропозиції, ігноруйте окупанта! Нагадуємо, за передачу інформації про ЗСУ, критичну інфраструктуру та будь-яку іншу співпрацю з ворогом, настане кримінальна відповідальність. Окрім того, це може дуже нашкодити захисникам України.
🔴Останнім часом дуже багато людей отримали повідомлення в месенджери з невідомих іноземних номерів із пропозиціями заробітку. Шахрайськими, звісно ж. Співробітникам ІМІ вони також приходили (див. скриншоти).
Спільнота фактчекерів НотаЄнота розповіла, як це працює.
👇👇👇
➡️Залежно від шахраїв, може бути кілька схем. До прикладу, вам пропонують скинути першу оплату на картку. Ви надаєте номер. Шахраї можуть навіть надіслати перші 100 чи 1000 грн. Причому, якщо ви зробили умовно роботи на 100 грн, вам надішлють 150 грн, якщо обіцяли 800, то скинуть 1000 – так втираються в довіру. Коло заробітку коштів проходить три-чотири рази.
➡️“Коли жертва має довіру до шахраїв, починається “справжня гра”. Зокрема, на певному етапі шахраї пропонують перевести певну суму, щоб отримати вдвічі більше – от є така можливість для тих, хто добре виконує свою роботу. Люди, які вже отримували кошти від шахраїв, не підозрюють, що це схема заради заволодіння коштами жертви. Люди скидають 30–50 тисяч у бажанні отримати вдвічі більше, проте шахраї просто зникають”, – зазначають у спільноті.
➡️А ще шахраї можуть пропонувати зареєструватися на певному сайті. Щоб зареєструватися, треба підтвердити, що ви серйозно ставитеся до роботи й покласти на депозит на цьому сайті, наприклад, 800 чи 1000 грн. Цих грошей потім ніхто не бачив, ясна річ.
➡️Крім того, іноді традиційно пропонують надати номер картки, CVV-код та термін дії, після чого вивести гроші з рахунку вже дуже просто.

Як працює кібератака

  • Ворог створює переконливе повідомлення. Цей текст може бути у різних формах, зокрема у вигляді електронних листів, повідомлень у месенджері або телефонного дзвінка.
  • Повідомлення містить заклик до дії, наприклад перейти за посиланням або надати облікові дані для входу в систему.
  • Якщо жертва перейде за шахрайським посиланням, вона потрапить на вебсторінку або форму, які виглядають цілком легітимними, але насправді вони контролюються зловмисником.
  • Жертва вводить свої конфіденційні дані, які шахрай надалі може використати у своїх злочинних цілях.

Російські кібератаки

Кібератаки РФ стають все більш  витонченим і повсякденним явищем, яке спрямоване на руйнування життєво важливої інфраструктури під час війни.

Нагадаємо, російські хакери змінили свої методи та цілі роботи. Наразі, замість того щоб руйнувати нашу систему, вони прагнуть знайти докази своїх воєнних злочинів.⠀

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Залиште свій коментар