Відродження музейної справи в поліції – запорука збереження своєї історії

Микола Семенишин: відродженням музейної справи в територіальних підрозділах поліції Одещини ми зберігаємо свою історію для нащадків і бережемо традиції попередників
На цьому начальник Головного управління поліції в Одеській області наголосив під час відвідин оновленої виставкової зали в Роздільнянському районному відділі поліції.
Започаткована вона була ще в 1997 році тодішнім керівником райвідділу Анатолієм Гусаком та його заступником по роботі з кадрами Віктором Вікановим. Вони були справжніми ентузіастами та присвятили цій справі весь свій вільний час і сили. За два роки, 1999-го, відбулось урочисте відкриття музею. Більшість стендів, які зараз прикрашають його стіни, створені засновниками власноруч.
Першим директором музею був ветеран Другої світової війни, начальник Роздільнянського районного відділу міліції з 1956 по 1966 рік Іван Нерознак, який до кінця свого життя докладав зусилля для збереження та увіковічення історії місцевих правоохоронців. Він не тільки очолив музей, але і сприяв будівництву приміщення Роздільнянської міліції. Існує легенда, що під час зведення адміністративної будівлі, в одній зі стін він залишив послання для своїх наступників.
У музеї зібрані раритети, пов’язані з роботою правоохоронних органів у довоєнні часи, Велику Вітчизняну війну, післявоєнні часи, роки чорнобильської катастрофи, афганської війни та незалежної України, зокрема експозиція, присвячена учасникам АТО та ООС. Серед найвидатніших – скульптурний портрет Гусака Анатолія Олексійовича, який ніс службу в міліції з 1989 по 1997 рік, був двічі відзначений, як найкращий дільничний інспектор в Одеській області, та пізніше очолив Роздільнянський районний відділ міліції. Також переданий до музею колишнім начальником територіального районного відділу міліції Миколою Палієм фотоапарат «Київ-19», яким користувалися правоохоронці під час виконання своїх службових обов’язків. А ще пістолет «Femaru Police 48 M», який з 1948 року був на озброєнні угорської поліції (його 1959-го добровільно здав до міліції житель села Міліардівка) та колекція холодної зброї, що була речовими доказами у кримінальних справах.
Нині музей доповнили зразками сучасної амуніції офіцерів поліції, зокрема, парадною формою теперішнього начальника райвідділку В’ячеслава Маковія. Окрасою виставкової зали стали й нагороди поліцейських, отримані за досягнення у професійній діяльності.
«Дуже знаково, що ми оновлюємо музейні куточки на території нашої області, адже це неоціненна пам’ять та досвід, що залишаться майбутнім поколінням», – зазначив очільник поліції регіону Микола Семенишин під час зустрічі з молодими фахівцями підрозділу поліції та пенсіонерами й ветеранами правоохоронних органів.
Джерело: Роздільнянський районний відділ поліція в Одеській області

Залиште свій коментар