Відповідальність за паління сухого листя!

Кожного року осіння пора тішить нас своїми вогнистими кольорами, якими розфарбовує дерева та кущі.

Поступово, дерева скидають своє листя і наша планета потопає в диму, що дуже шкодить навколишньому середовищу та збільшує випадки захворювань дихальних шляхів.

Конституція України гарантує кожній особі право на безпечне життя і здоров’я довкілля, та кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.

Згідно з законом України “Про охорону атмосферного повітря”, забороняється самовільне спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачено Кодексом про адміністративні правопорушення України. За самовільне випалювання рослинності або її залишків на громадянина може бути накладено штраф у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 гривень) і на посадових осіб – від  п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн).

Також, категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог щодо охорони атмосферного повітря.

Крім того, не дозволяється спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень.

Зверніть увагу, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов також заборонено та тягне за собою накладення штрафу.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Роздільнянського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги за адресою:

м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 5-04-43, 5-03-66.

E-mail: rozdilna.odesa@legalaid.od.ua.

Залиште свій коментар