ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ: що необхідно знати

Отримання довідки ВПО

Куди звертатись?

Управління соціального захисту населення (УСЗН) РДА (в районі фактичного проживання ВПО): м. Роздільна, вул. Європейська, 37-А, ІІ поверх, каб. № 25, тел. (04853) 6-20-14.

Документи: заява; довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності); паспорт, або інше посвідчення особи.

Отримання адресної допомоги

Куди звертатись?

Управління соціального захисту населення (УСЗН) РДА (в районі фактичного проживання ВПО): м. Роздільна, вул. Європейська, 37-А, ІІ поверх, каб. № 25, тел. (04853) 6-20-14.

Хто отримує?

Вся родина на ім’я одного з членів родини

Документи: заява; довідка ВПО; копія свідоцтва про шлюб та копії свідоцтв про народження дітей; письмова згода про виплату допомоги представнику родини від інших членів родини; згода на опрацювання даних; банківські реквізити, на які будуть перераховані гроші.

Працевлаштування або статус безробітного

Куди звертатись?

Центр зайнятості: м. Роздільна, вул. Незалежності, 4-А.

Документи: паспорт, або інше посвідчення особи; довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності); трудова книжка або її дублікат або довідка архівної установи, або документ, що посвідчує періоди зайнятості (напр. цивільно-правовий договір); диплом або інші документи про освіту (за наявності); військовий квиток (у разі потреби).

Отримання пенсії

Куди звертатись?

Управління пенсійного фонду за місцем фактичного проживання: м. Роздільна, вул. Незалежності, 7.

Документи: паспорт; посвідчення отримувача пенсії (за наявності); довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності).

Оформлення субсидій для ВПО

Незважаючи на те, що більшість внутрішньо переміщених осіб орендують житло, вони також мають право на отримання субсидій. Якщо переселенець не зареєстрований у житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому, виплата субсидій такій особі призначаються за наявності в нього договору оренди (найму) житла та якщо рахунки за сплату комунальних послуг переведені на орендаря, тобто – на переселенця.

Куди звертатись із заявою про призначення субсидій?

ВПО повинен подати необхідний перелік документів до управління соціального захисту населення РДА: м. Роздільна, вул. Європейська, 37-А, ІІ поверх, каб. № 20.

У сільській місцевості прийом документів здійснюють особи, яких уповноважили виконавчі органи сільських і селищних рад.

Які документи необхідно підготувати?

Для оформлення субсидій достатньо подати: заяву встановленого зразка; декларацію про доходи кожного члена проживаючої родини; договір оренди житлового приміщення ( неменш як на один рік).

На який термін призначається субсидія?

Субсидія призначається терміном на один рік з початком опалювального сезону. Оскільки найбільша кількість звернень про призначення субсидій припадає на осінній період (початок опалювального сезону), то краще документи подавати протягом весни – літа.

Ольга Тимчик,

начальник відділу з питань праці та соціально трудових відносин УСЗН РДА.

Залиште свій коментар