В Україні – День пам’яті та примирення

У п’ятницю, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни,  згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”.

Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення задля “вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих”.

Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. У День пам’яті та примирення вшановуємо тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, масові заходи не проводяться сьогодні, проте ми пам’ятаємо наших ветеранів і віддаємо шану всім загиблим в роки Другої світової війни в наших серцях.

З відкритих джерел.

 

 

 

Залиште свій коментар