В Роздільнянському районі стартує обласний проект “Мобільна поліклініка”

«Мобільна поліклініка» в Одеській області – це довгостроковий проект, який дозволяє мешканцям найвіддаленіших сіл пройти безкоштовні обстеження. Проект забезпечує доступність медицини і вчасне діагностування найбільш поширених захворювань.

Фактично, це 2 автомобілі зі спеціалізованим обладнанням і бригадами лікарів. До складу кожної входять: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, лікар УЗД, рентгенлаборант. Обстеження проходять всі, хто отримав направлення у свого сімейного лікаря. Для встановлення діагнозу за потреби використовується телемедицина.

На території Роздільнянського району він стартує з 11 лютого на базі наступних медзакладів:

11 лютого 2019 року об 10.00 у приміщенні Роздільнянського центру первинної медико-санітарної допомоги

12 лютого 2019 року  на базі Лиманської амбулаторії сімейної медицини

13 лютого 2019 року на базі Калантаївської амбулаторії сімейної медицини.

Даний проект надає можливість мешканцям нашого району отримати консультації найкращих фахівців обласних медичних закладів. Два амбуланси з двома командами фахівців – кардіологами, офтальмологами, гінекологами, ендокринологами та спеціалісти ультразвукової діагностики робитимуть огляд жителів району, які в першу чергу потребують допомогу. Потім ці дані направлятимуть до кращих одеських фахівців, тобто завдяки телемедицині кожен мешканець району, навіть з найвіддаленіших сіл, зможе отримати найякіснішу медичну допомогу на місці.

Цей проект системний і розрахований не на один рік. В першу хвилю планується охопити 20 тис пацієнтів зі всієї області. Огляди проводитимуться за реєстраційними листами та лише після направлення від сімейного лікаря. У другу хвилю – медичні консультації зможуть отримати вже ті, хто хоче попередити хворобу. Так, поступово всі мешканці області зможуть отримати якісну медичну допомогу на місцях, навіть ті, що проживають у найвіддаленіших куточках.

Даний проект реалізується в рамках національної та обласної програм «Доступна медицина» на виконання ініціативи Президента України П.О. Порошенка, яка наближує якісну спеціалізовану медичну допомогу до кожного мешканця Одеської області незалежно від місця проживання.

 

 

Залиште свій коментар