В пріоритеті – оновлення техніки та гасіння пожеж

За час війни росія знищила сотні об’єктів інфраструктури, житлових будинків, лікарень, дитячих садків. Українські рятувальники від початку широкомасштабного вторгнення окупанта гасять пожежі і розбирають завали в режимі нон-стоп. Вони першими прибувають на місця влучання російських ракет та їхніх уламків. В епіцентр руйнувань часто мають іти під загрозою нових обстрілів – адже від кожної секунди залежать життя людей. Роль ДСНСників в умовах війни надвисока.

Про те, як працюють рятувальники у Роздільнянському районі, який стан гарантування пожежної безпеки на територіях громад та заходи щодо її поліпшення, ми поговорили з начальником Роздільнянського районного управління ГУ ДСНС в Одеській області Олександром ЯРОВИМ.

– Олександре Володимировичу, Ви майже три роки обіймаєте посаду начальника районного управління. Які ключові досягнення вдалося реалізувати за цей час?

– Ознайомившись зі станом справ в управлінні, почав поступово усувати наявні недоліки. В першу чергу, оновлення потребувала пожежна техніка, яка знаходилась в оперативному управлінні. Нам вдалося замінити її майже на 80 %. Приємно констатувати той факт, що сьогодні наше управління – передовик з оновлення техніки в області. Нова спецтехніка малогабаритна, має меншу витрату паль -ного та більш укомплектована. Для прикладу, якщо ЗІЛ бере 40 л бензину на 100 км, то нові пожежні авто – 14 л дизпалива, різниця відчутна. Також дуже багато зроблено в усіх напрямках господарської діяльності, ведеться внутрішній та зовнішній ремонт приміщень. Але на досягнутому не зупиняємось і на меті зробити показовий загін, який відповідатиме усім нормам та європейським стандартам. Ми зараз активно співпрацюємо з польськими пожежниками. І ось у Польщі пожежник – це найвища каста службовців, які забезпечують-ся державою усім необхідним першочергово. У нас на меті нічим не поступатися та завдяки європейським партнерам і власним силам зробити зразковий загін на Одещині.

– Якою є структура районного управління та наскільки укомплектований склад?

– До районного управління, окрім Роздільнянської пожежно-рятувальної частини, входять підрозділи Великомихайлівки та Захарівки, в яких працює всього 95 осіб. Крім того, ведеться активна робота зі створення малих пожежних команд (МПК) на території кожної з 9 громад району. Особливо це стосується найвіддаленіших населених пунктів. Наразі вже ведуться організаційні роботи для створення МПК у Виноградарському старостаті Роздільнянської МТГ та Новоборисівський громаді. Ведуться перемовини про створення малої пожежної команди в межах Лиманської селищної територіальної громади. Саме завдяки додатковому оснащенню пожежної техніки та вивільненню раніше експлуатованих машин стало можливим розширення мережі таких командних пунктів. У цьому вбачаю лише позитив. По-перше, зменшується час реагування на пожежу, що може не лише уберегти природу чи майно, а й людські життя. По-друге, значно економляться витрати на паливно-мастильні матеріали. Для остаточного укомплектування районного управління необхідно ще 6 пожежних машин, аби забезпечити виконання завдань оперативно та на високому рівні.

– Чи залучають працівників районного управління до розбору завалів у населених пунктах країни через проведені там бойові дії?

– Ні. Якщо і будуть залучати, то в Одесу. Та й, в принципі, враховуючи таку кількість пожеж, яка спостерігається у нас за останній тиждень, то і відправляти нікого, всі зайняті. Водночас, відповідно до Постанови уряду, ми повинні набрати резерв з колишніх працівників-пенсіонерів, які будуть залучатися до роботи у разі необхідності.

 Ви активно співпрацюєте з різними європейськими благодійниками. Як вдається налагодити з ними взаємозв’язок?

– В рамках програми розвитку пожежних частин України, в якій я взяв участь, було передбачено візити до передових пожежних загонів Польщі. Так вдалося на-лагодити взаємозв’язок з польським комендантом Кракова Пав-лом Кнапіком. Пан Павло передав нам в оперативне управління автомобіль STAR, який наразі показує дуже високі результати та значно полегшує роботу пожежників. Спецавтомобіль має суттєво більші можливості для гасіння пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт. У ньому удосконалене шасі, що дозволяє підвищити прохідність автомобіля. Місткість води становить 3 тонни, піноутворювача – 500 літрів. Згодом познайомився з бурмістром Радлува (Польща) паном Збишеком, з яким наразі плідно співпрацюємо, завдяки чому вдається отримати додаткову  техніку та  різне оснащення. Крім того, ведуться перемовини з англійськими волонтерами щодо необхідності забезпечення управління генераторами для живлення об’єктів критичної інфраструктури (лікарень, об’єктів комунального господарства тощо) у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Також на меті залучити ще декілька машин первинної допомоги для інших лікарень району та інші службові автомобілі для потреб нашої та інших організацій району. Окрім техніки від наших партнерів, нам вдається залучати й гуманітарну допомогу, медикаменти тощо.

– З кожним днем температура повітря на вулиці піднімається і ми поступово наближаємося до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду. Яка ситуація наразі в районі?

– Дійсно, за останній тиждень значно побільшало пожеж. Бувало, за добу налічувалось до 28 пожеж. Люди, переважно похилого віку, нехтуючи правилами протипожежної безпеки, спалюють суху траву та сухостій, не розуміючи шкідливих наслідків. І це відбувається в той період, коли кожне загоряння та дим можуть слугувати приводом для занепокоєнь з боку військових та інших формувань, адже це може розцінюватися, як диверсія. Через вчинені правопорушення складаються адміністративні протоколи.

– На чому Ви би хотіли на-голосити, звертаючись до мешканців Роздільнянського району?

– Сьогодні вся країна перебуває в умовах війни, коли й так вистачає пожеж та надзвичайних ситуацій. Я закликаю жителів району не наражати себе та оточуючих на неприємність та не завдавати собі ж матеріальної шкоди і без того у важкий час. Давайте спільно зберігати спокій, берегти себе та природу.

Р.S. Поки ми спілкувалися з начальником районного відділення, а це було близько 40 хвилин, знову надійшов виклик на чергову пожежу. Шановні мешканці Роздільнянського району! Перш ніж вчиняти протиправні дії, декілька разів подумайте, які можуть бути наслідки.

 

Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар